Північна Корея вимагає від Південної Кореї зупинити «провокації» та «психологічний тиск» і погрожує війною.
Представники обох країн продовжили переговори, розпочаті в суботу 22 серпня, з метою послабити напругу, викликану перестрілками на кордоні. Про це повідомляє південнокорейське Міністерство возз’єднання.
Рішення розпочати переговори було оголошено всього за кілька годин до закінчення терміну ультиматуму Північної Кореї, яка погрожує війною своєму південному сусідові у випадку, якщо Сеул не припинить вести пропаганду на прикордонних територіях.
За ультиматумом КНДР, Південна Корея має припинити транслювати антикомуністичну пропаганду через гучномовці на кордоні між країнами. Інакше Пхеньян погрожує «рішучими військовими діями».
20 серпня у четвер військові КНДР обстріляли південнокорейську військову частину. Після цього Південна Корея зробила артилерійські постріли у відповідь.
У Пхеньяні стверджують, що стріляли у бік південнокорейських гучномовців, які транслюють пропагандистські повідомлення до сусідньої країни. Сеул наполягає, що гучномовець встановили після того, як двоє південнокорейських солдатів підірвались на протипіхотній міні, патрулюючи кордон.
17 серпня в районі Корейського півострова, війська Південної Кореї та Сполучених Штатів відновили спільні навчання Ulchi Freedom Guardian. У них взяли участь близько 50 тисяч південнокорейських і 3 тисячі американських військовослужбовців. За планом, ці навчання мають тривати до 28 серпня.
Північна Корея вважає їх загрозою міжнародному миру та безпеці та звернулась до ООН з проханням обговорити проведення цих навчань. Заступник представника Північної Кореї в ООН Ан Мьон Хун у Нью-Йорку заявив, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин наказав привести війська у «стан, близький до воєнного».
У п'ятницю, 21 серпня, помічник міністра оборони США Девід Шиер повідомив, що днем раніше ці військові навчання були тимчасово припинені після артилерійської перестрілки між Північною та Південною Кореєю у західній частині кордону. Пізніше, після консультацій американських військових з колегами у Сеулі навчання продовжили за планом.
Офіційно Північна і Південна Кореї перебувають у стані війни з 1950 року, коли північнокорейські війська за підтримки Китаю та СРСР вторглися на територію Південної Кореї, яку підтримували США і їхні союзники. Через три роки сторони уклали перемир'я, проте офіційно мирний договір не був підписаний.
Дивіться також: Чого українці не розуміють при пошуку інвесторів - поради фахівця
Your browser doesn’t support HTML5