Все більше дітей у світі народжується, не маючи закладених у щелепі зубів мудрості - про це заявляють австралійські вчені, проаналізувавши дані розвитку людини за останні 250 років.
За їхніми словами, за останні понад два сторіччя фізіологія людини змінювалась найшвидше в історії еволюції.
У сучасних людей, порівняно з їхніми відносно нещодавніми предками, обличчя стало меншим, з'явилася додаткова артерія на передпліччі, а в ногах - додаткові кістки. Про це йдеться у звіті вчених Університету Flinders, що в Південній Австралії.
Більшість людей народжуються із зубами мудрості, які в підлітковому віці (або пізніше) починають виходити назовні. Вчені вважають, що ці зуби потрібні були людям у стародавні часи для пережовування сирої чи дуже твердої їжі, втім тепер вони стають зайвими.
Так як обличчя стає меншим, для зубів мудрості не залишається багато місця, бо щелепа зменшилась, - розповів доктор Теган Лукас з Університету Фліндерс.
Про швидкі еволюційні зміни свідчить також поява додаткової артерії у передпліччі людини, - підкреслюють науковці.
Раніше діти народжувались з цією артерією і вона швидко зникала, втім тепер, йдеться у статті науковців, кожна третя людина має цю кровоносну судину до кінця свого життя.
У дослідженні також йдеться, що все більше людей у світі народжується з додатковою маленькою кісточкою позаду коліна, що називається фабелла. Раніше вважалось, що ця кістку людина втратила під час еволюції.
У стопі людини вчені помітили також додаткові суглоби, які з'єднують кістки.
Дивіться також: Ковід-19, грип або застуда? Як розпізнати хворобу за першим симптомом – дослідження