Один з головних помічників президента Джо Байдена з економіки в неділю вимагатиме від сенаторів від обох партій виділити 1,9 трильйона доларів для допомоги постраждалим від коронавірусу американцям і запобігання широкомасштабної економічної кризи.
Директор Національної економічної ради Брайан Діз заявив, що буде переконувати сенаторів в необхідності схвалити пропонований план допомоги.
«Ми не можемо чекати, - заявила журналістам представниця Білого дому Карін Жан-П'єр. - Те, що Вашингтон зайшов в глухий кут, не означає, що він повинен і далі залишатися в цьому глухому куті».
Пандемія COVID-19 забрала життя більше 417 тисяч американців, більше 175 тисяч чоловік в день заражаються на коронавірусну інфекцію, мільйони залишилися без роботи.
Байден побудував свою передвиборну кампанію на обіцянці рішучої боротьби з пандемією.
Хоча Конгрес уже виділив 4 трильйони доларів допомоги, Білий дім наполягає, що ще 1,9 трильйонів необхідні для покриття витрат на боротьбу з вірусом і виплату розширених допомоги з безробіття і виплат домогосподарствам.
«Суть в тому, що ми опинилися в загальнонаціональній надзвичайної ситуації, і нам потрібно діяти відповідним чином», - заявив Байден в п'ятницю, підписуючи укази про економічну допомогу.
Хоча Демократична партія Байдена контролює обидві палати Конгресу, цієї законодавчої ініціативі, швидше за все, буде потрібно двопартійна підтримка для подолання процедурних перешкод.
Кілька республіканців вже висловили невдоволення вартістю законопроекту.
Сенатор Мітт Ромні, помірний республіканець, заявив телеканалу Fox News, що він вислухає, що скаже Білий дім, але що «загальна цифра ... шокує».
«Витрачати і запозичувати трильйони доларів у китайців, серед іншого, це не обов'язково краще, що ми можемо зробити, щоб наша економіка була сильною в довгостроковій перспективі», - сказав Ромні.
Сенатор-демократ Дік Дурбін висловив надію на прояв двопартійного духу в Сенаті.
«Мета в тому, щоб побачити, чи є якісь точки згоди, від яких ми можемо відштовхуватися при розгляді цього пакета допомоги», - заявив він, виступаючи в програмі «Зустріч з пресою» на каналі NBC.
Новий президент заявив, що одним з його головних пріоритетів буде об'єднання розколотої країни.