У понеділок США, Європейський Союз, Канада та Великобританія оголосили про скоординоване запровадження нового раунду санкцій проти фізичних та юридичних осіб Білорусі у звязку з примусовою посадкою літаку авіаліній Ryanair, арештом незалежного журналіста Романа Протасевича та репресіями з боку режиму Лукашенка.
У спільній заяві союзників йдеться, що вони «є об’єднаними у своєму занепокоєнні щодо нападів з боку режиму Лукашенка на права людини, основні свободи та міжнародне право».
«Сьогодні ми спільно запровадили санкції у відповідь на примусову посадку комерційного літака авіаліній Ryanair рейсу між двома країнами-членами ЄС та політично вмотивований арешт журналіста Романа Протасевича та його компаньйонки Софії Сапеги, як також атаки на права людини та фундаментальні свободи», - йдеться у спільній заяві.
Окремо у понеділок Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про візові обмеження для 46 офіційних осіб Білорусі за «їх причетність до підриву та завданню шкоди інституціям в Білорусі, що робить неможливим для цих осіб потрапляння на територію США».
Також у понеділок Міністерство фінансів США запровадило додаткові санкції проти 16 білоруських офіційних осіб та 5 державних підприємств у відповідь на насильство та репресії з боку режиму Лукашенка, в тому числі примусову посадку літака авіаліній та арешт Романа Протасевича. Відомство оприлюднило відповідну заяву на своєму сайті у понеділок.
Серед осіб, які підпали під санкції - найближче оточення президента Лукашенка та 8 осіб, які прямо чи опосередковано діяли від імені ЦВК Білорусі під час виборів 9 серпня 2020 року.
Відповідно до санкцій, все майно вищезазначених осіб та установ, які знаходяться на території США, під контролем чи у розпорядженні громадян США, буде заблоковане. Інформація про це майно має бути передана Офісу з контролю за іноземним майном Мініфіна США. Крім того, будь-яке майно, яким на половину чи більше, прямо чи опосередковано, володіють вищезазначені особи та установи, також будуть заблоковане. Американським громадянам забороняється проводити будь-які транзакції з майном осіб та установ, які попали під дію санкції. Також забороняються будь-які трансакції з цим майном на території чи через територію США. Заборона включає в себе надання будь-яких коштів, товарів чи послуг.
Європейський Союз у понеділок оголосив про запровадження санкцій проти 78 осіб Білорусі та 8 установ після зустрічі членів Ради з міжнародних відносин ЄС зі Світланою Тихановською.
«Сім осіб та одна установа підпадають під новий раунд обмежувальних заходів, які пов’язані з насильницькою незаконною посадкою літака Ryanair в Мінську 23 травня 2021 року, що поставило під загрозу безпеку авіасполучень, та затриманням білоруською владою журналіста Романа Протасевича та Софії Сапеги. Серед тих, хто попав під санкції – кілька відомих бізнесменів, які підтримують та отримують вигоду від режиму Лукашенка», - йдеться в заяві Ради з міжнародних відносин ЄС.
Міністерство закордонних справ Канади оголосило у свою чергу про санкції проти 17 білоруських фізичних та 5 юридичних осіб. Великобританія запровадила санкції проти 4 осіб та однієї установи.
В матеріалі використані джерела CNN
Читайте також: "США запровадили нові санкції проти білоруських чиновників та державних установ"