Міністерка фінансів США прокоментувала можливість конфіскації активів РФ, блокування боргових виплат та санкції

Архівне фото: Міністерка фінансів США Дженет Єлленa 13 квітня 2022 року REUTERS/Лі Мілліс/File Photo

Архівне фото: Міністерка фінансів США Дженет Єлленa 13 квітня 2022 року REUTERS/Лі Мілліс/File Photo

США, ймовірно, не продовжуватимуть для Росії строк дії дозволу на погашення державного боргу в валюті. Про це заявила міністерка фінансів США Дженет Єллен.

Строк дії дозволу на проведення виплат за державним боргом у валюті завершується 25 березня - в день наступних виплат Росії, повідомляє Reuters. Дозвіл, можливо, продовжено не буде.

"Остаточне рішення ще не прийняте, але, гадаю, малоймовірно, що він продовжуватиметься", - вказала посадовиця. Вона додала, що невиплата з боку Росії означатиме технічний дефолт. Дефолт, на думку Єллен, практично не змінить стан Росії, яка "вже відрізана від світових ринків капіталу", - додала вона.

Єллен підкреслила, що міжнародні санкції вже мають значний вплив на Росію.

"Росія переживає рецесію, високу інфляцію, жорсткі виклики для фінансової системи, вона не здатна закуповувати сировину та товари, необхідні для підтримування економіки війни", - сказала Єллен.

А от конфіскація російських активів наразі не відповідає американському законодавству. Вона, однак, зауважила, що Росія має платити за відбудову України.

"Очевидно, є очікування, що Росія тим чи іншим чином допоможе частково забезпечити необхідне для відбудови України, і ми маємо цього домагатись", -. заявляла Єллен минулого місяця.

Єллен цього тижня бере участь в економічному форумі в Брюсселі. Під час форуму посадовиця закликала союзників посилити економічну підтримку України. За її словами, закладеної нині фінансової допомоги буде недостатньо для задоволення основних потреб держави, навіть у короткостроковій перспективі.

За словами Єллен, наразі Україні потрібне «бюджетне фінансування для оплати праці солдатів, службовців та пенсіонерів, а також для управління економікою, яка має задовольнити основні потреби громадян».

В статті використано матеріали Reuters, AP.