У звіті найбільшої у світі організації з питань безпеки в четвер висловлено «надзвичайе занепокоєння» щодо імовірного жорстокого поводження з десятками тисяч українців у так званих “фільтраційних центрах”, створених Росією в Україні.
"Є повідомлення, які вказують на те, що в таких центрах людей піддають жорстоким допитам і принизливим особистим обшукам”, - йдеться у звіті на 115 сторінках, з яким ознайомилося AFP.
У звіті вказано, що ті, хто, як вважається, співпрацюють з Києвом, «часто просто зникають», а деяких нібито переправляють на підконтрольні Росії території, де їх затримують або навіть вбивають.
Звіт ґрунтується на висновках трьох експертів, призначених Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), які досліджували війну в Україні з 1 квітня по 25 червня.
Це друга подібна місія ОБСЄ після місії, яка охоплювала період від вторгнення 24 лютого до 1 квітня.
Дивіться також: У Гаазі обговорюють, як притягти до відповідальності винних у воєнних злочинах, скоєних під час російського вторгнення в УкраїнуПопередня місія вже виявила «явні закономірності порушень міжнародного гуманітарного права».
Друга місія також виявила «серйозні порушення міжнародного гуманітарного права», зокрема в містах Буча та Ірпінь, які вона відвідала.
"Сліди тортур і жорстокого поводження на трупах убитих мирних жителів також свідчать про зневагу до принципу гуманності", - йдеться в повідомленні.
У звіті мовиться, що під час конфлікту неодноразово документувалися цілеспрямовані вбивства, зґвалтування, викрадення та масові депортації мирних жителів.
«Друга місія висловлює серйоїне занепокоєння жорстоким поводженням, якого, за повідомленнями, зазнають українські цивільні особи в так званих фільтраційних центрах», — зазначається у звіті.
За даними Києва та гуманітарних організацій, десятки тисяч мирних жителів доставляють до цих центрів у так званій “ДНР” на сході України, перш ніж їх депортують до Росії.
Там записують їхні особисті дані, знімають відбитки пальців і копіюють посвідчення особи, вказується в звіті.
За словами посла України в ОБСЄ Євгена Цимбалюка, на окупованих Росією територіях є близько 20 таких об'єктів, йдеться у звіті.