Байден відзначив підтримку України з боку країн Перської затоки

Фото: президент США Джо Байден та крон-принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман під час саміту в Саудівській Аравії, 16 липня 2022 року. (AP Photo/Evan Vucci)

У своєму виступі на саміті шести країн Перської затоки (Саудівської Аравії, Катар, Бахрейну, Кувейту, Оману та ОАЕ) а також Єгипту, Йорданії та Іраку президент США Джо Байден наголосив, що США не відійдуть від Близького сходу і не залишать "вакуум, який би заповнили Росія, Китай, або Іран".

Саміт Ради співпраці у Перській затоці відбувається в суботу в Саудівській Аравії.

У своїй промові Байден відзначив, що багато країн регіону засудили війну Росії в Україні. "Коли вся Рада співпраці у Перській затоці, включаючи Єгипет та Йорданію, проголосувала на Генеральній Асамблеї за осуд російського вторгнення до України - це був переломний момент, - наголосив американський президент. - Це показало, що основні цінності суверенітету та територіальної цілісності - справді універсальні".

Your browser doesn’t support HTML5

Джо Байден: "По всьому світу ми бачимо спроби підірвати порядок, заснований на правилах". Відео

Серед сил, які намагаються "зруйнувати заснований на правилах" порядок в світі Байден назвав "жорстоку та неспровоковану" війну Росії в Україні, дії Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні а також "дестабілізаційні дії Ірану".

Напередодні президент Байден зустрівся з крон-принцем Саудівської Аравії Мохаммедом бін Салманом. Під час зустрічі Байден підняв питання жорстокого вбивства в посольстві цієї держави у Туреччині Джамаля Хашокджі, саудівського дисидента та колумніста газети The Washington Post у 2018 році, заявив пресі американський президент.

Дивіться також: Байден у Саудівській Аравії згадав про вбивство журналіста Хашокджі 

Після зустрічі саудівська преса опублікувала спільну заяву двох країн, де США вітали позицію Саудівської Аравії щодо балансування світових цін на нафту.

В суботу на відкритті саміту крон-принц Мохаммед бін Салман заявив про збільшення поставок нафти до 13 мільйонів барелів на день, однак зауважив, що "після цього королівство не матиме додаткових можливостей збільшувати видобуток".

Дивіться також: В Мінфіні США пояснили, чому Росія має погодитись на обмеження ціни на нафту

Наразі західні держави обговорюють шляхи обмеження надходжень від продажу нафти для Росії в рамках пакету санкцій.

Як повідомляв Голос Америки, цього тижня міністр фінансів США Дженет Єллен озвучила ініціативу введення цінового обмеження на російську нафту. Заява прозвучала на саміті "Групи 20-ти" в Індонезії.