Шольц: позиція Німеччини щодо України фундаментально змінилась

Канцлер Німеччини Олаф Шольц

Німеччина підтримуватиме Україну "стільки, скільки буде потрібно", заявив канцлер країни Олаф Шольц в понеділок. Він закликав Європейський Союз з часом прийняти Україну, Молдову та Грузію, пише Reuters.

У своєму виступі в Університеті Карла в Празі Шольц виклав своє бачення майбутнього Європи. Він закликав 27 країн ЄС "зімкнути стрій, вирішити старі конфлікти і віднайти нові рішення".

Шольц визнав, що за минулі місяці позиція Німеччини щодо України докорінно змінилась.

"Це дуже важливо, щоб ми разом відстоювали нашу ідею Європи. Ось чому ми підтримуємо Україну, оскільки вона зазнає атаки, підтримуємо економічно, фінансово та політично, гуманітарною допомогою, а також у військовому плані – Німеччина зазнала фундаментальних змін у цьому питанні протягом останніх місяців. Ми будемо надавати цю підтримку надійно і, головне, стільки, скільки буде потрібно", - сказав німецький посадовець.

Шольц оголосив про плани Німеччини збільшити військову підтримку України.

"Найближчими тижнями та місяцями ми надішлемо в Україну нову найсучаснішу зброю – таку як системи протиповітряної оборони та радіолокації, і розвідувальні дрони. Лише наш останній пакет поставок зброї коштував 600 мільйонів євро. Наша мета – сучасні українські Збройні сили, здатні на постійній основі захищати свою державу".

Сьогодні ж президента Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн у промові в Словенії запевнила, що європейська підтримка України триватиме "стільки, скільки буде потрібно" і наголосила на важливості нового "стратегічного бачення" захисту європейських цінностей.

Як повідомляв Голос Америки, за підрахунками Кільського інституту, Німеччина зараз є в п’ятірці країн - найбільших постачальників зброї Україні, хоча Німеччину в тому списку значно випереджають США, Польща, Велика Британія і Канада.

Уряд Олафа Шольца зазнавав гострої критики за те, що вважали недостатньою підтримкою України з боку Німеччини - найбагатшої країни Західної Європи.

Але європейські коментатори зауважують, що Шольц та його Соціал-демократична партія, яку вважають традиційно прихильною до Москви, змінили риторику і виступають за гуманітарну й збройну допомогу Україні, відмовившись від позицій, вкорінених після Другої світової війни.