Президентка Європейської комісії, виконавчого органу Європейського Союзу, Урсула фон дер Ляєн закликала країни ЄС посилити й об’єднати зусилля, щоб успішніше протидіяти енергетичній кризі на тлі російської війни в Україні.
Ми компенсували скорочення російських постачань, значно збільшивши частку від тих постачальників, яким ми довіряємо, наприклад, від Сполучених Штатів, Норвегії.Урсула фон дер Ляєн
Урсула фон дер Ляєн окремо наголосила на європейській підтримці українців у боротьбі з російськими окупантами і заявила, що міцність і твердість Європи - це «єдиний спосіб зупинити Путіна».
Виступаючи перед депутатами Європейського парламенту 5 вересня, вона сказала, що газосховища у Європі зараз заповнені на майже 90%, і що разом з іншими кроками це допоможе європейцям витримати кризу цієї зими.
«Надзвичайні обставини вимагають надзвичайних заходів, де Союз має діяти згуртовано», - закликала президентка.
Заява пролунала в той час, як важливий газопровід Північний потік-1, що постачав російський газ до Німеччини, залишається в неробочому стані після нез’ясованих аварій, напевне спричинених, як було повідомлено, вибухами у Балтійському морі.
Урсула фон дер Ляєн наголосила, що впродовж семи місяців частка російського газу в імпорті ЄС скоротилася з приблизно 40%, що була перед лютневим нападом Росії на Україну, до лише 7,5% зараз.
«Ми компенсували скорочення російських постачань, значно збільшивши частку від тих постачальників, яким ми довіряємо, наприклад, від Сполучених Штатів, Норвегії», - повідомила Урсула фон дер Ляєн.
Депутати Європарламенту оплесками зустріли її слова про потребу для Європи перейти на спільну закупівлю енергоносіїв, зокрема газу, щоб європейці не конкурували між собою на міжнародному ринку і не підштовхували таким чином вгору ціни.
Урсула фон дер Ляєн повідомила, що подальші ключові пропозиції щодо реформування європейської енергетики будуть подані керівникам країн ЄС на зібранні у Празі 7 вересня.
До теми: Чи вистачить Європі газу в час енергетичної війни з Путіним взимку?Євросоюз зокрема координує відшкодування споживачам зростання цін на енергію, наклавши спеціальний податок на те, що у Європі називають надмірними прибутками енергокомпаній, зокрема виробників електроенергії.
Брюссель пропонує реформувати механізми на європейському енергоринку, включно з тимчасовим накладанням обмежень на ціни, щоб зменшити різкі коливання.
«Нам треба захищати основи економіки, особливо нашого спільного ринку, який є силою Європейського Союзу і звідки походить наше багатство», - заявила вона, застерігаючи Європу від роздроблення.
Урсула фон дер Ляєн також підкреслила важливість енергозбереження і сказала, що в ЄС вже на 10 % зменшили споживання газу, а також наголосила на потребі інвестицій для подальшого переходу на відновлювані джерела енергії.
Дивіться також:
Your browser doesn’t support HTML5