Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак закликає, щоб західні партнери і в наступному 2023 році «зберігали, або підвищили» підтримку України для протидії російській агресії.
...Ми зберігаємо тверду налаштованість, щоб у Європі знову був мир.Ріші Сунак
На підтвердження власних намірів Велика Британія оголосила про наміри забезпечення української армії «постійним потоком необхідних артилерійських боєприпасів упродовж 2023 року» зокрема в межах свого контракту на £250 мільйонів ($305млн.)
«Велика Британія вже є провідним постачальником оборонної допомоги Україні включно з ракетними системами залпового вогню, а нещодавно ми надали 125 зенітних гармат. Також ми з лютого забезпечили 100 000 набоїв у постачаннях, які пов’язані з успішними операціями з відвоювання території України», - йдеться в урядовому повідомленні Лондона.
Повідомлення оприлюднене 19 грудня в день візиту Ріші Сунака до Латвії, де він обговорюватиме питання безпеки на північному сході Європи і в регіоні Балтії з керівниками десяти країн учасниць Об'єднаних експедиційних сил.
До Спільних експедиційних сил входять Велика Британія, Данія, Латвія, Литва, Естонія, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Швеція та Фінляндія.
Урядова підтримка України в мільярдах євро: зобов’язання оприлюднені між 24 січня і 20 листопада 2022 р. Дані і графік Кільського інституту світової екноміки.
Ріші Сунак також відвідає Естонію, де базуються британські військові в межах програми присутності військ НАТО у східних країнах альянсу у відповідь на агресію Росії в Україні.
«Від полярного кола до острова Вайт Сполучене Королівство і наші європейські союзники діють скоординовано у відповідь на вторгнення в Україні, і ми зберігаємо тверду налаштованість, щоб у Європі знову був мир», - сказав британський прем’єр-міністр.
Британський уряд повідомляє, що на зустрічі в Латвії йтиметься також про допомогу Україні засобами протиповітряної і протиракетної оборони та іншою зброєю.
Підписуйтеся на Telegram Голосу Америки Українською:
Країни Об'єднаних експедиційних сил також домовлятимуться про «зміцнення співпраці, посилення обміну даними розвідки, активізацію захисту від гібридних загроз і оборони об'єктів інфраструктури».
Партнери планують обговорити процес набуття Швецією та Фінляндію повного членства в НАТО.
Всі 30 країн НАТО влітку підписали протокол про вступ Швеції та Фінляндії, і 28 з них вже ратифікували документи, але цього ще не зробили Туреччина і Угорщина.
Дивіться також:
Your browser doesn’t support HTML5
Історія американської трансгендерної журналістки, яка служить як медик в лавах ЗСУ. Відео