Потреби ЗСУ, формула миру, оборонна та економічна допомога Україні, ситуація на полі бою, а також міжнародні зусилля з підтримки України - такі питання обговорили президент США Джо Байден та президент України Володимир Зеленський під час двосторонньої зустрічі в Києві в понеділок. Про це розповів радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван на брифінгу для преси в понеділок.
Під час розширеної двосторонньої зустрічі, заявив Салліван, Байден та Зеленський "обговорили всі аспекти війни в Україні. Вони приділили час обговоренню ситуації на полі бою в наступні місяці, і поговорили про те, що потрібно Україні, щоб досягнути успіху на полі бою.
Вони говорили про потреби України в плані енергетичної інфраструктури, економічної підтримки, гуманітарних потреб, а також про політичні аспекти, включаючи заплановане засідання Генеральної Асамблеї ООН щодо України, а також формулу миру України та її зусилля з консолідації міжнародної підтримки для справедливого, стійкого та тривалого миру, заснованого на принципах Статуту ООН, де ключове місце належить захисту суверенітету та територіальної цілісності".
Підпишіться на Голос Америки Українською в Teleram.
Також члени команди Зеленського поінформували Байдена про очікування України від "Групи семи", НАТО та міжнародних партнерів, "щоб Україна мала все необхідне, щоб підтримувати зусилля на рівні минулого року".
Під час візиту до Києва, президент США оголосив про надання додаткової оборонної допомоги Україні, однак представник Білого дому відмовився надавати деталі нового пакету допомоги. Він, однак зазначив, що "президенти провели гарне обговорення щодо цього питання і озвучили свої погляди стосовно різних систем, про які йшлося в пресі нещодавно та впродовж останніх місяців"
В Білому домі заявили, що планування візиту Байдена до України тривало декілька місяців у співпраці з українською стороною. Прямо перед візитом США також поінформувало Росію про візит "з метою деконфліктування".
Дивіться також: "Історична подія", "драматичний момент" - Західні ЗМІ реагують на візит Байдена до України