"Стільки, скільки потрібно" - США запевнили Україну в підтримці перед засіданням Ради Україна-НАТО

Архівне фото із саміту НАТО у Вільнюсі: прапори України та НАТО, 12 липня 2023 року. (Photo by Odd ANDERSEN / AFP)

Сьогоднішнє засідання Ради Україна-НАТО в Брюсселі присвячене ситуації в Чорному морі, що склалась після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи.ООН, США, інші міжнародні союзники закликають Росію повернутись до Чорноморської зернової ініціативи і засуджують обстріли Росією портів, інфраструктури та сховищ зерна, а також обговорюють альтернативні шляхи експорту збіжжя.

Засідання Ради на рівні послів відбувається на запит президента України Володимира Зеленського

Раду Україна-НАТО було створено під час Вільнюського саміту НАТО раніше цього місяця. Створення такої Ради, затвердження програми довгострокової підтримки України, запевнення від союзників, що майбутнє України - в Альянсі, а також скасування одного з етапів на шляху до членства, так званого ПДЧ, в НАТО розглядають як значні кроки до зближення з Україною.

На зближенні України та НАТО наголосив і Зеленський.

"Ми не уповільнюємо швидкість нашої інтеграції з НАТО", - твітує український президент, який напередодні засідання провів зустріч з депутатами Верховної Ради та посадовцями, що стосувалась інтеграції Україні до НАТО, підготовки плану взаємодії з Альянсом, тощо.

Незважаючи на запевнення Альянсу, відсутність чіткого оголошення про строки вступу України до НАТО на Вільнюському саміті викликало критику деяких оглядачів, а міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив, що після саміту НАТО у Вільнюсі Путін відчув зухвалість і перейшов до ескалації, вийшов із зернової угоди, провів нові атаки проти Одеси і Дунайського порту.

“Після саміту НАТО у Вільнюсі Путін відчуває зухвалість до ескалації, виходу із зернової угоди, нападу на Одесу і на дунайський порт. Ми маємо переконатись, що нашу рішучість допомогти Україні досягти перемоги та членства в НАТО краще розуміють. Час подвоїти наші зусилля”, – заявив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс раніше цього тижня.

В день засідання Ради Україна-НАТО, представництво США в НАТО наголосило - США створили міжнародну коаліцію на підтримку України і ця підтримка триватиме "стільки, скільки потрібно".

"Україна залишається незалежною, вона залишається вільною. Сполучені Штати створили коаліцію з більш ніж 50 країн, щоб забезпечити, що Україна може захистити себе зараз і в майбутньому також. Разом з Україною стільки, скільки буде потрібно", - твітує представництво США в НАТО. Дипломати також додали цитату президента США Джо Байдена, який 12 липня вказав, що Росія продовжує коїти "жахливі звірства, включаючи злочини проти людяності, а народ України залишається незламним".