США нададуть Києву $200 млн допомоги із коштів вивільнених через бухгалтерську помилку

Новий пакет, за повідомленнями, включатиме АТ4. Фото для ілюстрації: військові США готуються робити постріл з АТ4 під час навчань 2016 року

ВАШИНГТОН, 7 серпня (Reuters) – Адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про надання Україні нової зброї на суму 200 мільйонів доларів США вже у вівторок, повідомили Reuters офіційні особи США. Кошти надійдуть з суми у 6,2 мільярда доларів, що вивільнились після виявлення бухгалтерської помилки Пентагону, який раніше невірно оцінив мільярдну допомогу Україні, заявили в понеділок двоє американських чиновників.

У травні Пентагон оголосив, що помилково врахував американську зброю, надіслану до Києва за вищою "вартістю заміни", а не "залишковою вартістю". Помилка стосувалась боєприпасів, ракет та іншого обладнання вартістю мільярди доларів, надісланих Києву.

Україні потрібна зброя, яку можна було б доставити зі складів США протягом кількох днів або тижнів, щоб вона могла продовжувати свою боротьбу проти вторгнення Росії – бухгалтерська помилка пішла на користь Києву, оскільки можна надіслати більше обладнання.

Початок використання цих виявлених коштів має важливе значення, оскільки вони являють собою останній із раніше дозволених Конгресом 25,5 мільярдів доларів Президентського розпорядження (PDA), які адміністрація може використати для доставки зброї зі запасів США у випадку надзвичайної ситуації, заявили офіційні особи США.

Наразі Вашингтон складає додатковий бюджетний запит, щоб продовжити допомогу Києву, повідомили представники США.

Очікуване у вівторок оголошення про 200 мільйонів доларів США стане першим траншем із непередбачених надходжень у розмірі 6,2 мільярда доларів в рамках Президентських повноважень на використання коштів (PDA), повідомили чиновники.

У цей пакет увійшло обладнання для розмінування, протитанкова зброя TOW і AT4, гармати та боєприпаси, перехоплювачі протиповітряної оборони виробництва Lockheed Martin Corp (LMT.N) для системи Patriot, ракети з керованою ракетною системою залпового вогню (GMLRS) і протитанкові ракети Javelin, виготовлені спільним підприємством між Lockheed і RTX Corp (RTX.N), та інше обладнання.