Новопризначений польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що його коаліційний уряд буде використовувати відмінні від попередників методи роботи, щоб зміцнювати міжнародну згуртованість на допомогу Україні для захисту від російської агресії.
Виголошуючи програму уряду у парламенті 12 грудня у Варшаві Туск пообіцяв, що Польща буде лідером у Європейському Союзі і відстоюватиме європейські демократичні принципи, водночас захищаючи національні інтереси.
Дональд Туск представлятиме Польщу на саміті ЄС 14-15 грудня у Брюсселі, де обговорюватимуть кількарічну програму допомоги Україні на 50 мільярдів євро, а також рішення про відкриття переговорів щодо українського членства у Євросоюзі.
«Ми будемо домагатися співпраці з усіма для повної мобілізації світу на допомогу Україні. Цьому нема альтернативи», - проголосив Дональд Туск, засудивши тих у світі, хто, за його словами, скаржиться на втому, коли йдеться на російську війну.
Your browser doesn’t support HTML5
Дональд Туск наголосив, що Польща підтримуватиме українську євроінтеграцію, заявивши, що «Україна стікає кров’ю тому, що українці захотіли бути такими, як і інші країни Європи» і зокрема захоплювалися прикладом Польщі.
Польський прем’єр-міністр зауважив, що не бачить суперечності в тому, щоб тісно співпрацювати з міжнародними партнерами, допомагати Україні і при цьому захищати інтереси поляків.
«Це не так важко - допомагати нашому брату, а водночас дуже пильно, а якщо треба і твердо відстоювати інтереси Польщі з кожним сусідом», - сказав він.
Туск також сказав, що буде твердим з тими міжнародними партнерами Польщі, які за його словами «відвернулися від європейських цінностей і від України».
Він не назвав імен політиків, чи країн, але його слова лунали як натяк ймовірно на угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана, який зараз найгучніше в ЄС відверто заперечує проти допомоги Україні і виступає проти залучення України до ЄС і НАТО.
Виступ Дональда Туска супроводжувався критичними закидами від депутатів з партії Право і справедливість, уряд якої на чолі з Матеушем Моравецьким був змушений піти у відставку через втрату більшості у парламенті.
Партія Право і справедливість після восьми років при владі залишається найбільшою парламентською партією і обіцяє бути гострим критиком нового уряду.
Дивіться також: Візит Зеленського до США "суттєво відрізняється" від його попереднього візиту, настрої зовсім інші - оглядачі. Оновлено