Підтримка Великобританією Ізраїлю «не є безумовною», попереджає Камерон

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон, 3 квітняб 2024 року.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон у неділю закликав Ізраїль дотримуватися міжнародного гуманітарного права після минулотижневого нападу Ізраїлю на конвой з гуманітарною допомогою, в результаті якого загинуло сім людей.

Ізраїль має «право на самозахист, яке ми повинні підтримувати», — написав Кемерон у своїй статті для Sunday Times. "Але підтримка Сполученим Королівством Ізраїлю «не є безумовною», - сказав він.

Як раніше повідомляв Голос Америки, збройні сили Ізраїлю заявили минулої середу, що їхній авіаудар, в результаті якого загинули сім працівників гуманітарної служби в Газі, був "серйозною помилкою".

Головнокомандувач ізраїльськими військовими генерал-лейтенант Герці Галеві пояснив атаку, в результаті якої загинули представники групи допомоги World Central Kitchen (WCK - "Всесвітня центральна кухня"), "помилковою ідентифікацією вночі, під час війни, у дуже складних умовах". World Central Kitchen заявила, що негайно призупиняє свою гуманітарну діяльність у регіоні після нападу.

Серед загиблих було троє громадян Великої Британії.

«Ми очікуємо, що така горда й успішна демократія дотримуватиметься міжнародного гуманітарного права, навіть коли через це вона стикається з викликами», — заявив Кемерон.

Стаття була опублікована до шестимісячної річниці атаки бойовиків ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, у результаті якої було вбито близько 1200 людей і понад 200 взято в заручники. Міністерство охорони здоров'я Гази повідомило в неділю, що у відповідь ізраїльські атаки вбили понад 33 000 людей у секторі Газа, пише видання Politico.

Напади на гуманітарний конвой минулого понеділка викликали негативну реакцію з боку близьких союзників Ізраїлю, включаючи США. Як писав раніше Голос Америки, президент США Джо Байден заявив у вівторок ввечері, що він "обурений і його серце розбите" ударом.

"Вони забезпечували їжею голодних мирних жителів у розпал війни. Вони були хоробрі та самовіддані. Їхня смерть — це трагедія", — сказав Байден у заяві.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху визнав, що війська країни завдали "ненавмисного удару... по невинних людях".

У своїй статті Sunday Times Кемерон повторив заклик до уряду прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу «дозволити більше допомоги в Газу», а також детально описав плани доставити британську допомогу в ізраїльський порт Ашдод. Він також підтримав морський гуманітарний коридор від Кіпру до Гази, який було відкрито минулого місяця.

Віце-прем’єр-міністр Великобританії Олівер Доуден також розкритикував уряд Нетаньягу, заявивши в ефірі Sky News Sunday, що Ізраїль зробив «великі помилки» і що «ми повинні притягнути їх до відповідальності за це».

Зауваження британських високопосадовців послідували за тижневими дебатами у Великій Британії щодо того, чи варто припинити експорт зброї до Ізраїлю.

Ізраїльські військові в неділю скоротили свою присутність на півдні сектора Газа, вивівши всі сухопутні війська, крім однієї бригади, цитує речника ЦАХАЛу Reuters.

Військовий речник не повідомив подробиць про причини відведення військових або кількість військових. Невідомо, чи призведе скорочення військ на півдні Гази до затримки вторгнення Ізраїлю в місто Рафах, яке, за словами Нетаньягу, необхідне для знищення ХАМАСу, що викликає занепокоєння іноземних держав, які заявили, що це може завдати неприйнятних втрат цивільному населенню.

У неділю у Каїрі мають відбутися переговори щодо припинення вогню у секторі Гази, в якій, як повідомляє Reuters, візьмуть участь і представники ХАМАСу.