Сполучені Штати, Велика Британія та Європейський Союз тиснуть на Об’єднані Арабські Емірати, щоб показати, що вони карають фірми, які ухиляються від санкцій, накладених на Росію через війну в Україні, повідомляє агентство Reuters з посиланням на три джерела, обізнані з ситуацією.
Американські, британські та європейські офіційні особи відвідали державу Об’єднані Арабські Емірати минулого тижня в рамках широких скоординованих зусиль, щоб запобігти потраплянню підсанкційних товарів до Росії, заявив речник МЗС Британії. Він, однак, відмовився від подальших коментарів.
Джерела повідомили, що на низці окремих зустрічей офіційні особи попросили ОАЕ поділитися детальною інформацією щодо свого експорту до Росії та реекспорту товарів подвійного використання.
Відповідаючи на прохання про коментар, офіційний представник ОАЕ сказав, що були видані "важливі для пом’якшення конфлікту в Україні" заборони на певну продукцію подвійного використання. Він також заявив, що попередня інформація свідчить про відсутність експорту чи реекспорту такої продукції цього року.
Американська делегація відвідала ОАЕ в рамках поточного діалогу про тенденції транснаціональних перевезень, особливо товарів подвійного призначення, які підтримують російську оборонно-промислову базу, повідомляє Reuters з посиланням на представника Державного департаменту США.
Західні партнери занепокоєні, що компанії в ОАЕ залучені до експорту комп’ютерних мікросхем, електроніки, обладнання та інших підсанкційних товарів до Росії, які можуть бути використані для допомоги військовим зусиллям Москви проти України, повідомили джерела.
Імпорт деяких підсанкційних товарів подвійного призначення в ОАЕ зріс після того, як Росія потрапила під санкції Заходу, повідомили джерела, додавши, що джерелом імпорту підсанкційних товарів в Росію, згідно з даними про російську торгівлю, є саме ОАЕ. Reuters не зміг відразу перевірити цю інформацію.
Джерела сказали, що офіційні особи ОАЕ минулого тижня повторили надані у вересні запевнення, що були запроваджені заборони на експорт підсанкційних товарів. Втім жодних доказів таких заходів надано не було.
Санкції проти Росії через її вторгнення в Україну в лютому 2022 року, включно з забороною на експорт чутливих товарів, здебільшого застосовуються західними державами. Інші країни не обов’язково змушені їх дотримуватися.
Проте США вжили заходів проти осіб і компаній, які обходять санкції, зокрема в ОАЕ. США також здійснюють тиск у цьому питанні на інші країни, зокрема на Туреччину.
Офіційний представник ОАЕ сказав, що в Абу-Дабі існує чіткий і надійний процес боротьби з організаціями, які потрапили під санкції, і який застосовувався проти кількох компаній з початку війни.
"Ми продовжуємо тісний діалог з нашими міжнародними партнерами, включаючи США та ЄС, щодо триваючого конфлікту в Україні та його наслідків для світової економіки", — сказав чиновник у заяві, надісланій електронною поштою, в якій Росія не згадується.
Джерела, знайомі з західними дипломатичними зв’язками з ОАЕ, заявили, що, швидше за все, більше компаній в ОАЕ незабаром можуть потрапити під санкції Заходу за обхід санкцій проти Росії. Європейська комісія не відповіла на запит Reuters про коментарі.
ОАЕ засудили вторгнення в Україну, а також сприяли обміну полоненими між Росією та Україною.
На початку цього року ОАЕ було виключено зі списку країн, які перебувають у зоні ризику незаконних грошових потоків, що є підтвердженням зусиль щодо посилення практики боротьби з відмиванням грошей.
Західні дипломати також кажуть, що банки ОАЕ закрили рахунки деяких росіян і що тепер росіянам стало важче відкривати рахунки після того, як США пригрозили санкціями проти фінансових установ у третіх країнах, які, як виявилося, допомагали Росії обходити санкції.
Однак минулого тижня, під час візиту західних офіційних осіб, Європейський парламент проголосував за те, щоб залишити ОАЕ у своєму власному списку спостереження для країн, у яких виявлено недоліки в їх системі боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.
Дивіться також: Конгресмени закликали збільшити легальну міграцію до США – слухання у Комітеті зі збройних сил Конгресу США