Внаслідок скоординованих нападів у неділю ввечері 23 червня в північнокавказькій республіці Дагестан, що входить до Російської Федерації, загинули принаймні 19 людей.
Група з автоматами вчинила напад на православну церкву і синагогу в місті Дербент на березі Каспійського моря, вбивши священника і підпаливши будівлі.
Водночас інша група напала на пост поліції в столиці республіки, в місті Махачкала, розташованій за 125 кілометрів від Дербента на півночі, звідки також повідомили про стрілянину біля місцевого кафедрального собору.
Керівник місцевої влади в Дагестані Серґей Меліков повідомив, що більшість загиблих були службовцями поліції і також заявив про загибель принаймні шести нападників.
Місцеві ЗМІ повідомляють про арешти в Дагестані, де понад 95% майже трьох мільйонів населення становлять мусульмани.
Меліков заявив, що "розуміє", хто вчинив напад, але у перших коментарях не подав пояснень.
Він назвав нападників терористами і заявив, що їхньою метою був "розкол єдності".
Намагання звинувачувати Україну
Регіон Північного Кавказу на півдні Росії віддавна є місцем, де час від часу вибухає насильство пов’язане з ісламським екстремізмом та міжетнічними конфліктами.
Але, як і в попередніх нещодавніх випадках терактів у Росії, деякі російські політики й коментатори намагаються шукати сліди і причини нападів за кордоном, зокрема в Україні.
Серґей Меліков у поширеному відеозверненні згадав про так звану "спеціальну військову операцію", як називає війну проти України російська влада, і заявив, що та "війна прийшла в дім" дагестанців.
Дагестанський депутат російського парламенту Абдулхакім Ґаджієв заявив, що до нападів "так чи інакше причетні спецслужби України і НАТО".
Один з небагатьох західних журналістів в Росії, кореспондент Бі-Бі-Сі Стів Розенберґ каже, що влада у Москві намагається використати будь-яку проблему для виправдання російської війни в Україні.
“Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну росіян намагаються переконати, що їхніми головними ворогами є Україна і “колективний Захід”. Російській владі не хочеться відмовлятися від тих тверджень, щоб не викликати сумнівів щодо офіційних пояснень влади”, - пише британський журналіст.
Дивіться також: Російський олігарх Костянтин Малофєєв створює ворожі до України студентські організації – британська розвідка