Зменшення допомоги Україні не вивільнить суттєвих ресурсів для безпеки в Азії, а навпаки стане провалом як для безпеки Європи, так і для безпеки Індо-Тихоокеанського регіону. Так заступник держсекретаря Курт Кемпбелл відповів тим у США, хто закликає уряд провести переорієнтувати допомогу США з Європи на схід, де значною дестабілізаційною силою виступає Китай.
"Скептики інколи виступають за різке скорочення підтримки України з боку США, хоча це і не вивільнить жодних суттєвих ресурсів для Тайваню, - вказав Кепмбелл у своєму виступі в Раді міжнародних відносин США в понеділок. - Різке скорочення допомоги Україні стане не лише моральним провалом, а і стратегічним провалом не лише в Європі, але і в Індо-Тихоокеанському регіоні".
Друзі та супротивники США побачать в скороченні допомоги Україні "свідчення американського політичного паралічу, який розмиває довіру і рішучість США як безпекового партнера", додає посадовець.
Китай хвилює співпраця Росії та Північної Кореї
Дві країни, які зробили найбільше для підтримки Росії в переобладнанні військово-промислової бази з початку її перших провальних кроків зі вторгнення до України, поза сумнівом, це Китай та Північна КореяКурт Кемпбелл
Європа, Близький Схід та Індо-Тихоокеанський регіон все більше пов'язані, а Китай, Росія, КНДР та Іран збільшують координацію і співпрацю у сфері безпеки.
"Дві країни, які зробили найбільше для підтримки Росії в переобладнанні військово-промислової бази з початку її перших провальних кроків зі вторгнення до України, поза сумнівом, це Китай та Північна Корея", - каже Кемпбелл.
23 червня США, Південна Корея та Японія у спільній заяві засудили посилення співпраці Росії та КНДР, зокрема постачання зброї Москві, "які продовжують страждання українців, порушують численні резолюції РБ ООН та загрожують стабільності, як в північній Азії, так і в Європі".
Кемпбелл припустив, що Китай також турбує співпраця Росії з КНДР, зокрема те, що дії Росії можуть підштовхнути КНДР до провокацій, здатних дестабілізувати регіон. Він вказав, що хоча Китай та Росія підтримують "стратегічне партнерство" в деяких сферах, як-то Арктика або Центральна Азія, між ними є напруга.
"В цих партнерствах є обмеження, але їх не можна ігнорувати", - каже Кемпбелл. Він переконаний: союзники США в регіоні усвідомлюють, що безпекові питання різних регіонів взаємопов'язані.
"Значна зміна в Індо-Тихоокеанському регіоні полягає в тому, що союзники США почали підтримувати безпеку в Європі", - каже Кемпбелл.
Свідченням цьому Кемпбелл назвав звернення японського прем'єр-міністра Фуміо Кішіди у квітні, який у промові в американському Конгресі першим пунктом сказав про важливість допомоги Україні, щоб зберегти стабільність Індо-Тихоокеанського регіону.
Дивіться також: “Смердючий дядько на вечірці”. Здобутки та провали Путіна у Північній Кореї проаналізували міжнародні ЗМІ