В російському місті Єкатеринбурґ 26 червня розпочався закритий судовий процес над кореспондентом американської газети Wall Street Journal Еваном Ґершковічем, якого прокуратура Росії звинуватила у тому, що інформація, яку він збирав для своїх репортажів, була таємною.
32-річний Еван Ґершковіч вже відсидів понад рік у російській в’язниці після того, як його заарештували в ресторані Єкатеринбурзі у березні 2023 р.
Він став першим західним журналістом заарештованим в Росії за шпіонаж з часів розвалу Радянського Союзу.
Обвинувачі стверджують, що Ґершковіч, буцімто, виконував накази американського уряду, намагаючись роздобути інформацію про Уралвагонзавод - підприємство, яке виготовляє танки й іншу військову техніку.
Російська прокуратура не подала доказів звинувачень і суд буде повністю закритим після першого дня, коли на відкриття допустили пресу.
За звинуваченнями у шпіонажі Евану Ґершковічу загрожує до 20 років ув'язнення.
Торги в’язнями
Wall Street Journal наголошує, що журналіст лише виконував свою роботу, збираючи матеріали для публікацій.
Газета звинувачує Москву в тому, що російська влада навмисно ув’язнює американців, щоб використовувати їх для вимінювання затриманих на заході росіян.
Президент Владімір Путін в лютому 2024 р. натякав в інтерв'ю американському журналісту Такеру Карлсону про бажання “домовлятися” про звільнення Ґершковіча.
В тому інтерв’ю Путін казав, що хоче, аби американські розвідслужби допомогли “вирішити проблеми” російських спецслужб і зокрема він згадав про засудженого на заході вбивцю.
Російський президент не називав імені, але описав чоловіка, який, за словами Путіна, "з патріотичних міркувань ліквідував в одній з європейських столиць бандита”, причетного до війни в Чечні.
Тому опису відповідає засуджений в Німеччині Вадим Красіков, якого визнали винним в убивстві Зелімхана Ханґошвілі в берлінському парку 2019 року.
Читайте подробиці:
Німецький суд назвав Росію замовницею вбивства Хангошвілі у Берліні
Після початку вторгнення Росії в Україну 2022 року і переходу російської агресії у відкриту повномасштабну війну Москва схвалила жорсткіші закони, які обмежують інформацію.
В Росії карають за будь-які повідомлення, чи висловлювання критичні щодо війни, яку Кремль називає “спеціальною військовою операцією”.
Багато іноземних журналістів після схвалення тих законів припинили роботу в Росії.
Your browser doesn’t support HTML5