Наратив про те, що міжнародні санкції буцімто не працюють і від них варто відмовитись, активно тиражують самі росіяни, каже голова Національного банку України Андрій Пишний. За його словами, ефект від санкцій видно вже на наступний день після їхнього введення.
"Відповідні попередження, а потім практичні дії змушують тих, хто розглядає навіть гіпотетичну можливість сприяти побудові якоїсь паралельної фінансової платіжної системи і взаємодії з росіянами, задуматись про ризики, наслідки", - каже Пишний в інтерв'ю Голосу Америки.
Зокрема у фінансовій сфері, відзначає Пишний, санкції блокують розвиток російської платіжної системи "Мир", яку просуває російська Федерація, або намагання створити заміну платіжних повідомлень SWIFT.
Швидкий ефект дали санкції проти ІТ компаній, що обслуговують фінансовий сектор, вторинні санкції проти компаній, що допомагають підсанкційним установам.
"Ми дякуємо нашим партнерам, і це щиро, за те, що вони розвивають свої санкційні пакети. І що нещодавно потрапили до санкційних пакетів провідні ІТ-компанії, які підтримують фінансовий сектор. Це дає одразу дуже швидкий ефект. Ми вітаємо оголошення про те, що вторинні санкції будуть застосовані негайно до фінансових установ, які намагатимуться обходити санкції, ми бачимо ефект на наступний день", - додає посадовець.
Україна надає інформацію, яка лягає в основу рішень США та ЄС про санкції, каже Пишний.
"Комунікуючи з колегами з Європейського Союзу, Сполучених Штатів, ми постійно надаємо інформацію про те, які схеми обходу санкцій ми виявляємо в фінансовій сфері, які платіжні сервіси, сервіси обміну інформацією, платіжними даними намагаються створити для того, щоб обійти санкційний тиск", - каже він.
Пишний також відзначає прогрес у співпраці з ЄС для того, щоб європейські фінансові інституції виходили з Росії, зокрема у відомій справі Raiffeisen Bank: "Санкції працюють, але треба постійно їх вдосконалювати, тому що росіяни постійно працюють над тим, щоб обходити санкційні обмеження".
Дивіться також: США обмежують експорт до Росії і Білорусі хімічних речовин, які використовують проти мітингарів і на фронті