Зеленський вірить бажанню Трампа про швидкий кінець війни, але застерігає проти примусу України до втрат

Володимир Зеленський на пресконференції в Будапешті в Угорщині після зустрічі керівників країн Європейської політичної спільноти 7 листопада 2024 р.

Президент України Володимир Зеленський застеріг від підштовхування України до поступок Росії, заявивши, що догоджання загарбницьким намірам Москви означатиме не швидкий мир, а більші втрати.

...Трамп дійсно хоче швидкого рішення. Хоче - це не значить, що так вийде.
Володимир Зеленський

Зеленський скористався участю в саміті Європейської політичної спільноти (ЄПС) в Будапешті 7 листопада, щоб підкреслити важливість подальшої міжнародної допомоги українцям обороні від російської агресії.

Він вказав, що навіть за невеликий час після минулої зустрічі керівників країн ЄПС у липні у Великій Британії з’явилося “багато розмов про необхідність піддатися Путіну, відступити, піти на якісь поступки” й додав, що це неприйнятно і для України, і для Європи.

Відгукуючись на заяви майбутнього президента США Дональда Трампа про можливість швидко покласти край російській війні проти України, Зеленський наголосив, що українці хочуть якнайшвидшого справедливого миру.

Але Володимир Зеленський підкреслив, що Росія, попри розмови про переговори, не відмовляється від загарбницької війни: “Ми захищаємося не від російських слів, а від російських нападів. Тому нам потрібна достатня кількість зброї, а не підтримка в переговорах”.

“Сьогодні я вірю, що президент Трамп дійсно хоче швидкого рішення. Хоче - це не значить, що так вийде”, - сказав український президент журналістам в Будапешті.

Зеленський натомість неодноразово називав "реалістичним і дієвим" гасло Трампа про “мир завдяки силі” і додав, що його втілення означає потребу більшої підтримки України і справжнього тиску на Росію, щоб перекреслити сподівання Путіна на підкорення України.

Путін готовий говорити, але не відмовляється від загарбання

Український президент знову підкреслив, що швидший кінець війни і справедливий мир можливий у разі гарантій безпеки для України.

Він нагадав, що шляхом до таких гарантій є вступ України в НАТО.

“...Що ближче країна до Росії, то слабшою стає концепція нейтралітету. Швидке приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО показало, як європейські лідери та лідери Альянсу насправді уявляють собі гарантовану безпеку – не на словах, а через НАТО”, - нагадав Зеленський європейським.

Противагою до вимог миру і безпеки для України наступного дня пролунали заяви російського правителя Владіміра Путіна.

Путін у розлогому виступі на конференції в Росії 8 листопада привітав Дональда Трампа з перемогою на виборах і заявив про готовність обговорювати з новим американським президентом Україну.

Але він повторив, що не визнає українських кордонів, а також суверенітету України, наполягаючи, щоб українці не мали права на членство в організаціях, які захищали б їх.

Путін заявив, що йому “важко уявити існування добросусідські відносини між Росією та Україною”, без української “нейтральності”.

Російський правитель оминув той факт, що він віддав наказ розпочати відкрите повномасштабне вторгнення в Україну 2022 року в той час, як Україна не була членом жодних військових союзів.

Силові дії Росії почалися з окупації українського Кримського півострова і застосування сили на сході України 2014 року, коли позаблоковість була обумовлена українським законом.

24 грудня 2014 року Верховна Рада України схвалила поправки до законодавства про принципи національної безпеки, відхиливши принцип позаблоковості.

Російсько-українська війна Як США перешкоджають Путіну "стерти українську культурну спадщину та самобутність України"