Заперечення повідомлень про “першу" розмову Трампа і Путіна про російську війну в Україні

Минула зустріч Володимира Зеленського з Дональдом Трампом відбулася 27 вересня 2024 перед виборами у США. Після того Зеленський вітав Трампа з повторним обранням на посаду.

Повідомлення американської газети Washington Post про телефонну розмову новообраного президента США Дональда Трампа з президентом Росії Путіним опинилися під сумнівом через спростування окремих аспектів Києва і з повними запереченнями з Москви.

Міжнародна преса почала тиждень з переповідання повідомлень Washington Post, що, буцімто, Трамп і Путін обговорювали російську війну проти України у першій телефонній розмові після оголошення перемоги Трампа на президентських виборах.

Особливу увагу в тій газетній статті привернули твердження, що Трамп, як написано у статті, “радив російському президенту не вдаватися до ескалації війни в Україні”.

В ці дні Україна зазнає невпинних масованих російських бомбардувань з багатьма цивільними жертвами і руйнуваннями.

Кореспонденти Washington Post в статті посилалися на “кількох людей” поінформованих у тій справі, але ті люди побажали залишитися неназваними.

Підтвердження розмови Трампа з Зеленським і заперечення з Москви

Команда Трампа не підтвердила і не спростувала повідомлення Washington Post. У відповідь на прохання Fox News про коментар, команда Трампа видала наступну заяву.

"Ми не коментуємо приватні дзвінки між президентом Трампом та іншими світовими лідерами, - заявив директор штабу Трампа з комунікацій Стівен Чунг. - Президент Трамп здобув рішучу історичну перемогу і лідери світу знають, що Америка поверне собі провідну роль на світовій сцені. Тому лідери почали процес зміцнення відносин з 45-м і 47-м президентом, бо він представляє світовий мир та процвітання".

Сам Дональд Трамп казав, що після дня виборів 5 листопада прийняв десятки телефонних дзвінків світових лідерів, які вітали його з переобранням на президентську посаду.

Президент України Володимир Зеленський 6 листопада написав в X , що його розмова з Дональдом Трампом була “чудова”.

"Ми домовилися підтримувати тісний діалог і розвивати нашу співпрацю", - сказано від імені українського президента.

Але про розмову Трампа з Путіним у ті дні жодних повідомлень не було.

Washington Post стала єдиною, яка стверджувала про такий телефонний дзвінок, хоча майже одразу з’явилися застереження.

Зокрема з’явилися заперечення представника Міністерства закордонних справ України, який відкинув повідомлення Washington Post, що Київ інформували про таку розмову.

“Повідомлення, що українській стороні заздалегідь повідомляли про дзвінок, який буцімто відбувся, неправдиві. Отже, Україна не могла ні схвалювати такий дзвінок, ні заперечувати його”, - сказав речник українського зовнішньополітичного відомства Георгій Тихий у розмові з агенцією Reuters.

У понеділок 11 листопада у розмові з журналістами речник російського президента Дмітрій Пєсков повністю відкинув повідомлення про розмову Трампа і Путіна, назвавши повідомлення “вигадкою”.

Російський посадовець скористався цією нагодою для закидів західній пресі, назвавши це “найочевиднішим прикладом якості поширюваної інформації”.

Пєсков також заявив, що у Кремлі “ще нема конкретних планів” стосовно контактів з новообраним американським президентом, хоча Владімір Путін минулого тижня привітав Трампа з перемогою на виборах і заявив про готовність до переговорів.

Дивіться також: Колишній радник Трампа: адміністрація хотітиме від Зеленського "реалістичного бачення миру", без Криму. Оновлено позицією штабу Трампа