NYT: Байден дозволив Україні використовувати ATACMS для ударів вглиб Росії

Випробування ранніх версій армійської тактичної ракетної системи на ракетному полігоні Уайт-Сандс, Нью-Мексико, 14 грудня 2021 року

Посадовці в уряді США повідомили виданню The New York Times, що президент США Джо Байден дозволив Україні застосовувати американську далекобійну зброю для ударів вглиб території Росії.

Посадовці припустили, що насамперед ЗСУ застосують зброю, щоб завдати ударів по військах РФ та КНДР в російській Курській області.

Франція та Велика Британія, які також надали обмежену кількість далекобійної зброї Україні, ймовірно, наслідуватимуть приклад США і також дозволять далекобійні удари своєю зброєю по Росії, припускає видання.

Раніше США дозволили Україні використовувати HIMARS для ударів по території Росії поблизу кордону з Україною. Тоді "Росія фактично розпочинала новий наступ прямо через кордон у напрямку Харкова, і здоровий глузд підказував, що Україна повинна мати можливість відповісти цьому наступу. І тому президент сказав: "Так, звичайно, вперед!", – пояснював травневе рішення Байдена радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Україна місяцями просила дозволу на удари західною зброєю вглиб Росії, однак критики такого кроку бачили в цьому загрозу ескалації війни.

Посадовці видання пояснили NYT зміну в політиці Байдена тим, що північнокорейські війська вступили у війну проти України.

Залученість Північної Кореї до війни в Україні вимагає жорсткої відповіді та отримає її, заявив цього тижня держсекретар США Ентоні Блінкен. Блінкен зустрівся 13 листопада у Брюсселі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте та іншими лідерами Альянсу і Європи.

“Сьогодні у нас була дуже продуктивна дискусія щодо нашої тривалої підтримки України в умовах російської агресії, яка продовжується. Крім того, [була розмова] щодо цього додаткового елементу КНДР, північнокорейських сил, залучених у війну, а тепер буквально в бій, що вимагає та отримає жорстку відповідь”, - заявив Блінкен.

За оцінками української, південнокорейської та західних розвідок, КНДР відправила в Росію близько 11 тисяч військових, частина з яких, за твердженнями українських посадовців, вже вступала в бій з українськими силами у Курській області Росії, де Україна наразі утримує частину території.

Дивіться також: Принц Данський Йоакім пропонує фінансувати виробництво зброї на території України через єдиний фонд