Британська урядова партія і опозиція підкреслюють згоду щодо допомоги Україні

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, представник урядової Лейбористської партії, і тіньовий міністр оборони Джеймс Картлідж, з опозиційної Консервативної партії, спільно відвідали український собор у Лондоні, вшанувавши жертви російської війни. 19 листопада 20224 р.

На тлі повідомлень про застосування Україною британських крилатих ракет проти цілей в Росії у Великій Британії тривають дискусії, щодо певних аспектів допомоги українцям, але представники обидвох провідних партій у Лондоні - урядової Лейбористської та опозиційної Консервативної підкреслюють згоду з потребою потужної підтримки Києва.

Британський уряд не підтверджує, але й не спростовує повідомлення, що вслід за американським балістичними ракетами ATACMs українці вперше застосували проти цілей на території Росії також британські крилаті ракети Storm Shadow.

“Українські дії на полі бою промовляють самі за себе”, - сказав з цього приводу у парламенті 20 листопада британський міністр оборони Джон Гілі.

Міністр також повторив пояснення, до якого напередодні вдався прем’єр-міністр Кір Стармер, який сказав, що не буде розкривати “оперативні подробиці, бо це було б на користь лише Путіну”.

Також у США досі відмовлялися офіційно говорити про застосування ракет західного виробництва проти Росії, а Український міністр оборони наголосив лише, що Україна використовує для захисту від російської агресії “всі засоби”.

Британська понадпартійна єдність

На позначення 1000 днів від початку повномасштабного російського вторгнення Росії в Україну 19 листопада міністр оборони Джон Гілі, представник урядової Лейбористської партії, і представник опозиційної Консервативної партії, тіньовий міністр оборони Джеймс Картлідж, спільно відвідали український собор у Лондоні, вшанувавши жертв російської війни.

Дивіться також: Залужний: “Україна має бути збережена. Наші діти, жінки, батьки мають жити у мирі, чого б нам це не коштувало!”

Того ж дня інший чільний посадовець британського оборонного відомства Люк Поллард разом з українським послом генералом Валерієм Залужним відвідав полігон в Англії, де навчають українських солдатів в межах міжнародної операції Інтерфлекс.

Люк Поллард, теж не відповідав на запитання журналістів про застосування британських ракет на озброєнні українців, але наголосив на всебічності і довготерміновості військової допомоги Україні.

Треба було раніше

Колишній британський міністр оборони Ґрант Шаппс розповів, що дискусії про використання Україною західної зброї на території Росії нелегкі, і що будь-які рішення в галузі військової допомоги схвалюються на підставі серйозних міркувань.

Він наголосив в інтерв’ю британському радіо 20 листопада про великі ризики через недостатню допомогу Україні на противагу загрозам протистояння Заходу з Росією.

“До цього давно йшло”, - сказав Ґрант Шаппс про застосування британських ракет, наголосивши, що “точно ніхто не хоче розширення війни, але ідея, що благополучна західна держава буде стояти осторонь і спостерігати за знищенням демократичної країни у Європі без відповіді - це сміховинно”.

Ґрант Шаппс визнав, що деякі рішення, які стосувалися допомоги Україні у війні з Росією “проганяли нічний сон”, але підкреслив потребу враховувати наслідки "з протилежних напрямків - тобто наслідки дій, а також результати бездіяльності”.

Прикладом успіху він назвав допомогу Україні в ураженні об'єктів і кораблів російського Чорноморського флоту, що зрештою привело до евакуації російського флоту з Кримського півострова.

“Такі рішення нелегкі, але я вважаю, що вони стають важчими, якщо їм дозволяти нагромаджуватися і переростати у велике напруження. Краще мати простіший шлях до того, що сталося сьогодні, замість того, щоб бачити таку драму на міжнародній арені. А зокрема, насправді не було великої потреби чекати на американців. Раніше ми просувалися першими і вели американців за собою, не відмовляючись від лідерства. Адже це відбувається на нашому континенті за тисячі кілометрів від Америки”, - наголосив Ґрант Шаппс, обговорюючи повідомлення про застосування британських крилатих ракет Україною проти Росії.

Дивіться також: Зеленський в інтерв’ю Fox News: Припинення війни в Україні залежить від Сполучених Штатів