На тлі повідомлень про застосування Україною британських крилатих ракет проти цілей в Росії у Великій Британії тривають дискусії, щодо певних аспектів допомоги українцям, але представники обидвох провідних партій у Лондоні - урядової Лейбористської та опозиційної Консервативної підкреслюють згоду з потребою потужної підтримки Києва.
“Українські дії на полі бою промовляють самі за себе”, - сказав з цього приводу у парламенті 20 листопада британський міністр оборони Джон Гілі.
Міністр також повторив пояснення, до якого напередодні вдався прем’єр-міністр Кір Стармер, який сказав, що не буде розкривати “оперативні подробиці, бо це було б на користь лише Путіну”.
Також у США досі відмовлялися офіційно говорити про застосування ракет західного виробництва проти Росії, а Український міністр оборони наголосив лише, що Україна використовує для захисту від російської агресії “всі засоби”.
Британська понадпартійна єдність
На позначення 1000 днів від початку повномасштабного російського вторгнення Росії в Україну 19 листопада міністр оборони Джон Гілі, представник урядової Лейбористської партії, і представник опозиційної Консервативної партії, тіньовий міністр оборони Джеймс Картлідж, спільно відвідали український собор у Лондоні, вшанувавши жертв російської війни.
Дивіться також: Залужний: “Україна має бути збережена. Наші діти, жінки, батьки мають жити у мирі, чого б нам це не коштувало!”Того ж дня інший чільний посадовець британського оборонного відомства Люк Поллард разом з українським послом генералом Валерієм Залужним відвідав полігон в Англії, де навчають українських солдатів в межах міжнародної операції Інтерфлекс.
Люк Поллард, теж не відповідав на запитання журналістів про застосування британських ракет на озброєнні українців, але наголосив на всебічності і довготерміновості військової допомоги Україні.
Треба було раніше
Колишній британський міністр оборони Ґрант Шаппс розповів, що дискусії про використання Україною західної зброї на території Росії нелегкі, і що будь-які рішення в галузі військової допомоги схвалюються на підставі серйозних міркувань.
Він наголосив в інтерв’ю британському радіо 20 листопада про великі ризики через недостатню допомогу Україні на противагу загрозам протистояння Заходу з Росією.
“До цього давно йшло”, - сказав Ґрант Шаппс про застосування британських ракет, наголосивши, що “точно ніхто не хоче розширення війни, але ідея, що благополучна західна держава буде стояти осторонь і спостерігати за знищенням демократичної країни у Європі без відповіді - це сміховинно”.
Ґрант Шаппс визнав, що деякі рішення, які стосувалися допомоги Україні у війні з Росією “проганяли нічний сон”, але підкреслив потребу враховувати наслідки "з протилежних напрямків - тобто наслідки дій, а також результати бездіяльності”.
Прикладом успіху він назвав допомогу Україні в ураженні об'єктів і кораблів російського Чорноморського флоту, що зрештою привело до евакуації російського флоту з Кримського півострова.
“Такі рішення нелегкі, але я вважаю, що вони стають важчими, якщо їм дозволяти нагромаджуватися і переростати у велике напруження. Краще мати простіший шлях до того, що сталося сьогодні, замість того, щоб бачити таку драму на міжнародній арені. А зокрема, насправді не було великої потреби чекати на американців. Раніше ми просувалися першими і вели американців за собою, не відмовляючись від лідерства. Адже це відбувається на нашому континенті за тисячі кілометрів від Америки”, - наголосив Ґрант Шаппс, обговорюючи повідомлення про застосування британських крилатих ракет Україною проти Росії.
Дивіться також: Зеленський в інтерв’ю Fox News: Припинення війни в Україні залежить від Сполучених Штатів