З Південної Кореї у середу 27 листопада повідомили про зустріч української делегації на чолі з міністром оборони Рустемом Умеровим і президента Юн Сук Йоля.
Посадовці в Сеулі сказали, що Юн Сук Йоль "висловив сподівання на дієву відповідь на загрози від військової співпраці Росії з Північною Кореєю”.
На початку листопада в Україні заявили про перші зіткнення за участю північнокорейських солдатів на російському боці після того, як уряди західних країн, зокрема США, а також Південна Корея заявили про відрядження в Росію кількох тисяч військових КНДР.
Москва заперечує це, а також дані про постачання російській армії північнокорейських артилерійських боєприпасів, ракет і іншої зброї, що є порушенням санкцій ООН, накладених на Пхеньян.
Але російський керівник Владімір Путін після вторгнення в Україну 2022 року уклав з північнокорейським правителем Кім Чен Ином договір про “стратегічне партнерство”, що включає військову взаємодопомогу.
Україна хоче південнокорейську зброю
Україна та Південна Корея повідомляли про наміри обмінюватися інформацією про роль Північної Кореї в російській війні.
Але Південна Корея, що є серед найбільших експортерів зброї у світі, уникала прямих постачань зброї в Україну.
Опозиційні південнокорейські партії також застерігали проти відрядження військових в Україну.
При цьому офіційні представники у Сеулі натякали на готовність перегляду позицій залежно від дій Північної Кореї.
Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю південнокорейському телеканалу KBS у жовтні наголошував, що війська КНДР здобувають на російській війні досвід, який може бути застосований деінде.
Він також казав, що Київ проситиме у Сеула зокрема ракети для протиповітряної оборони і артилерію.
Your browser doesn’t support HTML5