Виборча кампанія в Німеччині під прицілом російської дезінформації

Портрети Фрідріха Мерца і Олафа Шольца, лідерів найбільших суперницьких партій на виборах у Німеччині, Християнсько-демократичного союзу і Соціал-демократичної партії.

Німецькі аналітики вказують на ознаки того, що названо російською дезінформацією з метою впливу на виборців перед голосуванням за склад нового парламенту Німеччини 23 лютого.

Центр спостережень аналізу і стратегії (СeMAS) повідомляє, що за останні місяці відстежив на платформі X сотні німецькомовних дописів, які названо частиною цілеспрямованої кампанії.

Серед головних цілей тих зусиль названо підрив довіри до західної демократії, підтримку крайніх політичних партій і поширення сумнівів щодо міжнародної підтримки України.

СeMAS проаналізував сотні дописів німецькою мовою, які, на думку аналітиків, “роздмухують побоювання щодо енергії та економіки, поширюють суперечливі заяви про Україну та допомогу їй, а також про США”.

Дослідники кажуть, що в останні тижні ті дописи зосереджувалися на звинуваченнях партії Зелених в економічних проблемах Німеччини, критикували канцлера Олафа Шольца за підтримку України і підштовхували недовіру до німецьких консерваторів, але при цьому схвально відгукувалися про крайню праву партію Альтернатива для Німеччини (АдН).

Ті дописи, поширювані мережею фальшивих акаунтів, отримали 2,8 мільйона переглядів.

Платформа X та її власник Еон Маск привертають особливу увагу після того, як мільярдер відкрито заявив про його симпатії до АдН і особисто інтерв'ював її лідерку Аліс Вайдель.

Партія Альтернатива для Німеччини виступає насамперед під антиіммігрантськими гаслами, але вона також висловлюється проти міжнародної підтримки України.

Німеччина стала другою після США найбільшою країною - донором військової допомоги Україні.

Росія завжди заперечувала свою причетність до дезінформаційних кампаній і стверджувала, що не втручається у внутрішню політику в інших країнах.

Дивіться також: Майбутній радник Трампа з нацбезпеки назвав три ключові питання для припинення війни Росії в Україні