Права жінок в Афганістані знову під загрозою?

Реалії життя афганської жінки у графіті.

Афганський міністр із прав жінок відвідує улікарні дівчину, яка стала жертвою домашнього насилля.

Бокс і важка атлетика стали особливо популярними видами спорту серед афганських жінок, які починають застосовувати свої вміння з метою самозахисту.

Заняття спортом доступні для дівчат та жінок лише у великих містах Афганістану. Для мешканців сільських районів це розцінюється як порушення закону.

Навіть після повалення Талібану, у громадських місцях жінки все ще одягають головні убори, які цілком закривають їхні обличчя.

На ринку...

Так виглядає зовнішній світ через лянну завісу для більшості афганських жінок

За даними правозахисних організацій, два із п’яти шлюбів здійснені з примусу. 45% афганських жінок видають заміж до 18-ти років.

Після падіння режиму Талібану афганські жінки отримали більше свобод, що відобразилось навітиь на їхньому побуті та стилі одягу.

Під час правління Талібану у 1990-их роках жінкам в Афганістані було заборонено ходити на роботу, отримати освіту чи залишати свої будинки без супроводу чоловіка. Після повалення режиму талібів афганські жінки боролися за рівноправ’я і навіть досягли певного поступу. Однак сьогодні вони побоюються, що після виведення коаліційних сил з країни у 2014-му році, ситуація може знову погіршитись. 6-го березня президент Афганістану Гамід Карзай схвалив «Кодекс поведінки», виданий впливовою радою священнослужителів. Документ визнає право чоловіків бити своїх дружин при певних обставинах і заохочує статеву сегрегацію. «Кодекс поведінки» не має юридичної влади, але президент зазначив, що це відображає ісламські цінності, яких дотримується більшість населення країни. Організація Об'єднаних Націй повідомляє, що 90% афганських жінок у більшій чи меншій мірі є жертвами сімейного насильства. Організація захисту прав людини і демократії в Афганістані закликає афганський парламент прийняти закони, що забороняють дискримінацію за ознакою статі та дають жінкам рівні можливості на освіту, роботу та дозвілля.