Європейські компанії все більше зберігають газ в Україні. Падіння попиту на енергоресурси, спричинене пандемією, а також порівняно помірна минула зима, призвела до нагромадження газу в Європі. Європейські газосховища швидко заповнюються і компанії все більше звертають увагу на можливість зберігати газ в Україні, де розташовані найбільші в Європі сховища газу.
Можливість використовувати українські газосховища привабила такі компанії як німецькі RWE та Uniper, польську PGNiG, швейцарські торговельні компанії Axpo та DXT, пише в статті для Atlantic Council від 12 червня лондонська експертка Аура Сабадус.
«Саме цього року Україна справді просунулась в створенні хабу на основі найбільших в Європі газосховищ, розташованих в західній Україні, - говорить управляючий партнер найбільшого приватного газотрейдера в Україні компанії Енергетичні ресурси Укаїни (ЕРУ) Дейл Перрі. - Через теплу минулорічну зиму в Європі і через те, що вірус зменшив попит на газ, традиційні європейські сховища досягли максимуму запвненості. Тому ми та інші зберігаємо свій газ саме на заході України».
Виступаючи під час онлайн-конференції організованої Американсько-українською діловою радою 18 червня, Перрі зазначив, що використання українських газосховищ послаблює позиції Роісї у просуванні своїх інтересів в регіоні.
«Це вже само собою добре для України, - говорить бізнесмен про поточну ситуацію на ринку газу, - бо коли Путін звертається до Європи, він розуміє, що в теперішній ситуації, коли українські сховища заповнено на 60% і, можливо, наповненість досягне 80% перед наступною зимою, не лише Україна, але і Європа матимуть різні варіанти в постачанні газу для опалення та промисловості».
За даними «Укртрансгазу», іноземні компанії на початок червня зберігали в українських газосховищах 2 мільярди кубічних метрів газу, що майже втричі більше, ніж на відповідну дату минулого року.
Важливу роль у привабленні іноземних трейдерів до Україні зіграла і регуляторна реформа в газовій сферівважає Аура Сабадус
«Рівень наповненості європейських газосховищ стрімко наближається до максимального. Наприклад, в Австрії він сьогодні становить майже 85%, Німеччині – 84%, Італії – 68%. В Україні цей показник – 58%. Сьогодні ми маємо близько 13 млрд куб. м вільних потужностей, конкурентоспроможні умови та унікальні можливості для ефективного використання українських газосховищ. Отже, готові і надалі залучати європейських трейдерів до співпраці», – зауважив Сергій Олексієнко, генеральний директор АТ «Укртрансгаз».
Сабадус наголошує - важливу роль тут зіграла і регуляторна реформа в газовій сфері. Так, Україна взяла на себе зобов‘язання із втілення вимог та правил Енергетичної спільноти, на 13 з 26 пунктів перетину кордону поширюються угоди про інтерконнектори, а потужності на зберігання надаватимуться на основі аукціону згідно до європейських правил, починаючи з липня 2020 року.
Дивіться також: У Нью-Йорку відкрили пересувні душові кабіни для безхатченків. Відео
Your browser doesn’t support HTML5