«Сполучені Штати глибоко занепокоєні та засмучені через рішення партії «Грузинська мрія» вийти з домовленості від 19 квітня», - йдеться в заяві Посольства США у Тбілісі.
Речник Держдепу Нед Прайс застеріг, що це рішення правлячої політичної партії Грузії, ризикує «повернути політичну кризу» до країни. У своєму зверненні Прайс закликав «всі партії співпрацювати задля просування євроатлантичної інтеграції Грузії».
В американському дипломатичному відомстві зауважили, що домовленість від 19 квітня, спрямовану на зменшення політичної поляризації, підписали 115 депутатів від 6 з 9 провідних політичних партій країни. В ній викладено план реформ, «необхідних для зміцнення грузинських демократичних інституцій, зниження політизації суддівства, покращення виборчої системи Грузії та розподілу влади в парламенті а також продовження зміцнення верховенства права», зауважили дипломати.
28 липня партія «Грузинська мрія» заявила про вихід з домовленості, посередником в укладанні якої виступав Європейський Союз за підтримки США. В Європейській Раді заявили, що проведуть переговори зі сторонами і поки утримуються від коментарів, повідомляють ЗМІ.
Влада та опозиція у Грузії і раніше обмінювались взаємними звинуваченнями у порушенні домовленості.
Дивіться також: Чотири людини загинули внаслідок падіння легкомоторного літака на будинок на Івано-Франківщині. Відео
Your browser doesn’t support HTML5