Сполучені Штати мають намір продовжити дію Угоди про скорочення стратегічних наступальних озброєнь New START (СНО-ІІІ) на 5 років а також працювати над розробкою нової угоди зі скорочення ядерних озброєнь.
Про це в четвер повідомила речниця Білого дому Джен Псакі. «Сполучені Штати мають намір працювати над продовженням дії угоди New START, як це нею передбачено. Президент неодноразово заявляв про те, що угода New START відповідає інтересам національної безпеки Сполучених Штатів».
«Це продовження має навіть більший сенс, коли відносини з Росією неприязні, як тепер. New START - єдина угода, що залишилась і яка обмежує російські ядерні сили та є показником стратегічної стабільності між нашими країнами», - додала вона.
Угода New START, строк дії якої завершується 5 лютого, встановлює обмеження на кількість розміщених одиниць ядерної зброї до 1 550 для кожної з країн.
Генеральний секретар НАТО привітав плани Байдена продовжити дію угоди.
«Я вітаю намір президента США працювати над продовженням дії New START на 5 років, - йдеться в заяві Столтенберґа, розміщеній прес-службою НАТО у Twitter. - Це має покласти край ситуації, коли ми не маємо жодних обмежень щодо кількості ядерних боєголовок. Союзники по НАТО чітко заявляють, що угода New START надзвичайно важлива».
Речник Кремля Дмітрій Песков заявив, що Кремль вітає намір продовжити дію угоди, але «все залежить від деталей цієї пропозиції».
Раніше цього року США відхилили пропозицію Росії продовжити дію угоди на один рік, вказавши на недоліки угоди.
Дивіться також: Помпео розповів, чим США, НАТО не вигідна чинна угода із Росією про ядерну зброюУ жовтні держсекретар США Майк Помпео зазначив: «Президент Трамп ясно дав зрозуміти, що договір СНО-III не є вигідним для США, наших друзів або союзників. Лише 45 відсотків ядерного арсеналу Росії підлягають кількісним обмеженням, що створює загрозу для Сполучених Штатів і наших союзників по НАТО. Тим часом, ця угода обмежує 92 відсотки американського арсеналу, на який поширюються обмеження, передбачені СНО-III».
Дивіться також: «Момент, якого ми всі так довго чекали»: чого очікують у Брюсселі від нової американської адміністрації?
Your browser doesn’t support HTML5