Цінова нафтова війна набрала обертів цього тижня, коли провідні компанії Об‘єднаних Арабських Еміратів та Саудівської Аравії оголосили про нарощування видобутку нафти. Ціни на нафту бренд впали на 3,6% зранку в середу, а на американську нафту - на 3,7%, продовживши цінові гойдалки, після різкого падіння на біля 30% у понеділок та відновлення на 11% у вівторок.
В середу Саудівська Aramco оголосила, що збільшить видобуток до 13 мільйонів барелів на день з теперішніх 12. Державна компанія ОАЕ ADNOC заявила, що збільшить щоденне постачання нафти до 4 мільйонів барелів на день. Про нарощування видобутку заявили також Ірак та Нігерія.
Дивіться також: Скільки росіяни можуть винести? Експерти коментують падіння цін на нафту
Протистояння, яке оголядачі називають «ціновою нафтовою війною» розпочалось наприкінці минулого тижня, коли ОПЕК та Росія не змогли домовитись про скорочення продажу нафти. Строк дії теперішнього обмеження спливає в березні.
Відмова Росії пристати на пропозицію ОПЕК зі скорочення продажу, призвела до швидкого падіння цін на нафту, попит на яку вже скоротився через охолодження світової економіки на тлі розповсюдження коронавірусу.
Дивіться також: Постріл собі у ногу: Чи витримає економіка Росії падіння ціни на нафту та що це означає для України? Експерти США
Після повідомлень про нарощування продажу компаніями в ОПЕК, міністр енергетики Росії Александр Новак, згідно до повідомлень Reuters, зазначив, що російські нафтовиробники можуть збільшити видобуток на 300 000 барелів на день і заявив про свою готвність до переговорів з ОПЕК.
У США турбуються, що зниження ціни може вдарити по видобутку сланцевих енергоресурсів, собівартість яких є високою. Для того, щоб допомогти нафтовим компаніям, уряд США може виступити з пакетом заходів, про це пише The Washington Post з посиланням на джерела в адміністрації американського президента.
Дивіться також: Меркель: потрібно уповільнити поширення коронавірусу. Відео
Your browser doesn’t support HTML5