В Україні розгортається скандал навколо заступника керівника Офісу президента Олега Татарова, якого підозрюють у корупції.
24 грудня Вищий антикорупційний суд України мав обрати Татарову запобіжний захід; ішлося про тримання під вартою з альтернативою застави у 10 мільйонів гривень. Проте напередодні, в ніч на 24 грудня, кримінальне провадження за підозрою Татарова передали з Національного антикорупційного бюро до Служби безпеки України.
Таке рішення, за повідомленням НАБУ, ухвалив Офіс Генпрокурора.
Внаслідок передачі справи Вищий антикорупційний суд не зміг обрати запобіжний захід підозрюваному і переніс засідання з 24-го на 28-е грудня.
"Безпрецедентним в історії України втручанням у розслідування" назвали дії Офісу генпрокурора у Національному антикорупційному бюро.
Як зазначається в офіційній заяві НАБУ, "Закон забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування. Таким чином Офіс Генерального прокурора свідомо ухвалив незаконне рішення, яке грубо протирічить вимогам Кримінального процесуального кодексу України".
Як нагадує заява, детективи НАБУ мають докази того, що Олег Татаров - нинішній заступник керівника Офісу Президента, а у минулому — топпосадовець державної компанії «УкрБуд» — відіграв ключову роль у корупційній схемі щодо заволодіння 81 мільйоном гривень Національної гвардії України.
"Тож, замість захисту інтересів держави, яка зазнала збитків через дії підозрюваного, Офіс Генерального прокурора фактично встав на його особистий захист. Такі дії повністю дискредитують орган державної влади, чия діяльність має ґрунтуватися на верховенстві права, законності та справедливості, неупередженості та об’єктивності. Всім цим ОГП знехтував заради захисту чиновника, підозрюваного у корупції", - наголошується в документі.
Неприпустимим такі втручання в роботу НАБУ - особливо коли йдеться про резонансні справи розслідування щодо топчиновників - називають і в Transparency International.
Як мовиться в коментарі антикорупційної громадської організації, "У випадку цієї справи такі спроби втручання вже можна назвати систематичними. А зміна підслідності Генеральним прокурором на основі псевдоюридичних підстав заради вигоди фігуранта кримінального провадження викликає справжнє обурення".
Натомість Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що не має ніякого стосунку до рішення її Офісу. Як сказала Венедіктова "Українській правді", вона взяла відвід у прийнятті процесуальних рішень в справі Татарова, тож повноваження у цій справі перейшли до її заступника Олексія Симоненка, який і ухвалив передати матеріали від НАБУ до СБУ.
Татаров, своєю чергою, назвав кримінальне провадження проти нього "особистою помстою" очільника НАБУ Артема Ситника. Як стверджує Татаров, справа проти нього сфальсифікована, і "жодного факту чи доказу немає".
Дивіться також: Справжня мета отруєння Олексія Навального - висновки експертів. Відео
Your browser doesn’t support HTML5