Мери шести міст звернулись до американського Конгресу із проханням зупинити плани влади посилити присутність федеральних сил в їхніх містах. Лист підписали мери Чикаго, Вашингтона, Портленда, Сіетла, Канзаса (штат Міссурі), Альбукерке (штат Нью-Мексико), які є членами Демократичної партії США.
Про те, що федеральна влада США планує посилити представництво в американському Портленді на тлі акцій протестів, що тривають у місті вже 61 день, повідомило видання The Washington Post. Служба маршалів США [Фдеральна правоохоронна установа, що забезпечує безпеку судів] планує у четвер підвищити кількість своїх представників для охорони судових будівель в Портленді, збільшити кількість правоохоронців у місті планує і Міністерство внутрішньої безпеки, повідомляє видання.
Протести проти свавілля поліції в багатьох містах США розпочались після смерті Джорджа Флойда - афроамериканця, який загинув під час затримання поліцією.
Дивіться також: Місто у вогні. Що відбувається в Портленді, де вже восьмий тиждень не вщухають протести
Оглядачі відзначають, що теперішнє нарощування кількості представників федеральних сил не досягло успіху в стримуванні протестів, і наголошують, що протести стають все більш агресивними. Посадовці Департаменту внутрішньої безпеки США повідомили, що протестувальники нанесли поранення деяким федеральним представникам, націливши на них феєрверки а також лазерні вказівники.
Мер Портленда Тед Вілер розкритикував поліцію за використання сили і в понеділок звернувся до Міністерства внутрішньої безпеки США з запитом про проведення зустрічі «щоб обговорити припинення вогню та усунення посиленої федеральної присутності з Портленда».
Наразі тривають внутрішні розслідування поведінки агентів Служби маршалів а також Митної та прикордонної служби США, пише The Washington Post.
Міністр юстиції США Вільям Барр планує свідчити в Конгресі стосовно рішення посилити федеральну присутність в містах. Згідно з оприлюдненим текстом його свідчень, Барр планує заявити про обґрунтованість спрямування туди агентів через загрозу від протестувальників для безпеки федеральних будівель.
В деяких інших містах США також тривають протести. У Сіетлі, протестувальники організували так звану «стіну матерів», щоб стати між демонстрантами та поліцією.
Дивіться також: У США нова хвиля протестів проти расової несправедливості. В Сіетлі 45 арештованих.
У суботу протест в Остіні, штат Техас, призвів до жертв - до групи протестувальників наблизилась машина з якої було проведено постріли у 28-річного протестувальника.
Дивіться також: У Чорному морі завершились українсько-американські військові навчання «Sea Breeze-2020». Відео
Your browser doesn’t support HTML5