Кисень з атмосфери Марсу видобув ровер НАСА

MOXIE - пристрій, завбільшки з тостер, прикріплений до марсохода, зміг видобути кисень з атмосфери Червоної планети

Придатний для дихання кисень видобув з марсіанської атмосфери марсохід американської космічної агенції НАСА.

НАСА оголосило, що пристрій розміром з тостер, на марсоході зміг успішно вилучити діоксид карбону з атмосфери планети і потім електрохімічним чином відділити атоми кисню від молекул вуглекислого газу.

Атмосфера Марсу на 95% складається з вуглекислого газу. Решту, в основному, становить аргон та азот.

Можливість отримувати кисень а також зберігати його є важливою для планів створити базу на Марсі, де б могли перебувати астронавти, а також для повернення таких астронавтів на Землю.

«Кисень - не просто речовина, якою ми дихаємо, - говорить заступник Директора технологічних місій НАСА Джим Рейтер. - Від кисню залежить ракетне паливо і майбутні першовідкривачі повинні будуть виробити паливо на Марсі, щоб повернутись додому».

Марсохід НАСА досліджує Червону планету з 18 лютого і вже провів історичний перший політ свого гелікоптера.

Дивіться також: Здійснилось! Перший політ на іншій планеті

22 квітня, лабораторія НАСА повідомила про проведення другого польоту на Червоній планеті. Другий політ тривав довше і відбувся на більшій висоті.

Політ зняла навігаційна камера марсоходу.

Дивіться також: 22 квітня, до Дня Землі, президент Байден запросив 40 світових лідерів на віртуальний саміт, присвячений кліматичним змінам

Your browser doesn’t support HTML5

22 квітня, до Дня Землі, президент Байден запросив 40 світових лідерів на віртуальний саміт, присвячений кліматичним змінам. Відео