Генпрокурорка Ірина Венедіктова прозвітувала про перші 100 днів на посаді. Свій звіт очільниця офісу Генерального прокурора записала у вигляді відеоролика. А на сторінці у Фейсбук закликала усіх охочих висловлюватися з цього приводу. Вона зауважила: «Коментарі відкриті – готова до конструктиву і класифікації ботів».
«Чого найбільше чекає від мене суспільство? Звісно, «посадок». І вони є!» – заявила Венедіктова у своєму відеозверненні.
Як вона додала, «Так, за ґратами не топ-корупціонери і не політики першого ешелону – все ще попереду».
Своїм досягненням за 100 днів генпрокурорка назвала те, що 4400 осіб визнані винними та засуджені. За її словами, хоч це і не «велика риба», але йдеться про злочинців, які «вбивали, викрадали людей, вчиняли теракти. Прокуратура забезпечила принцип невідворотності покарання для всіх».
«У справах, які на особливому контролі у громадськості, теж маємо результати», – похвалилася Венедіктова, згадавши справу про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк, щодо якої завершено досудове розслідування, а підозрюваного посадовця взято під варту.
Перерахувавши численні досягнення за 100 днів - цифри кримінальних проваджень, кількість справ, скерованих до суду, та число винесених обвинувальних вироків - очільниця відомства наголосила:
«Усі ці дані – результат роботи оновленої прокуратури. Ми продовжуємо реформу і наповнення державної інституції новими кадрами».
А тим часом перебування Ірини Венедіктової на посаді супроводжували численні скандали. Критикувати юристку почали ще під час її короткого перебування на чолі Державного бюро розслідувань, де Венедіктова запам’яталася тим, що призначила своїм заступником адвоката екс-президента Януковича та виступила з ініціативою скасувати закон про амністію майданівців.
Представники опозиції називали Венедіктову «реваншем Антимайдану». Генпрокурорка, однак, заперечувала: ніякого реваншу нема.
Призначена на посаду, Ірина Венедіктова розпочала з наказу, яким змінила положення про комісію, що здійснює атестацію прокурорів, видаливши звідти представників міжнародних партнерів та громадськість. Експерти назвали це одним із проявів відкату реформи прокуратури. «Голос Америки» звертався до пані Венедіктової з проханням прокоментувати згадане рішення, однак відповіді не отримав.
Критики закидали Венедіктовій репресії проти проукраїнських активістів та волонтерів. Критикували також за призначення заступниками юристів, які отримували нагороди з рук Януковича та, ймовірно, боролися з Євромайданом.
У поле зору журналістів-розслідувачів потрапляла буцімто незадекларована столична квартира генпрокурорки. Однак Венедіктова заявила, що київська квартира юридично її власністю не є.
Одним із скандалів стало також розслідування Національного агентства з питань запобігання корупції з приводу дорогого годинника Hublot (вартістю до 10 тисяч євро), який Венедіктова начебто не внесла в декларацію про доходи. Коментуючи скандал, генпрокурорка пояснила, що носить на руці не справжній годинник, а копію за 5 тисяч гривень.
Дивіться також: Як Пекін, на тлі коронавірусу, нарощує свою економічну потужність у Європі. Відео
Your browser doesn’t support HTML5