Громадянська партія ПОРА закликає Президента України накласти вето на новий закон про державні закупівлі. За твердженням активістів ПОРИ, закон відкриває шляхи для корупції, причому йдеться про суми, співмірні з національним бюджетом.
Активісти ПОРИ, перебравшись у костюми Діда Мороза, прийшли під президентський секретаріат із дірявими торбами. Як пояснюють пористи, самі дірки лишилися б у торбі Діда Мороза, якби він узявся купувати дітям новорічні подарунки, послуговуючись законом про державні закупівлі.
Новий закон, який нещодавно прийняла Верховна Рада, відкриває шляхи для великої корупції, стверджує ПОРА і закликає президента накласти на цей закон вето.
Заступник голови політради Громадянської партії Андрій Юсов каже:
“Сьогодні ми починаємо кампанію за чесні державні закупівлі в Україні. Складовою буде викриття корупційних схем у сфері держзакупівель. Після декади свят ви почуєте неймовірні речі, за скільки купують українські чиновники кондиціонери, сірники, віники і вареники. Вдвічі або втричі дорожче для чиновника, ніж для пересічного громадянина. І гроші йдуть з бюджету”.
Як кажуть активісти ПОРИ, ідеться про суми, співмірні з витратною частиною національного бюджету. У 2006-му році, наприклад, на держзакупівлі було виділено до 70 мільярдів гривень. При цьому якщо за розподілом бюджету стежать опозиція і громадськість, то держзакупівлі – таємниця за сімома замками. Бізнесмени, які хотіли б взяти у них участь, не мають доступу до інформації про тендери; структура, що приймає рішення, непрозора і засновники її невідомі. У результаті новий закон закріплює ситуацію, за якої діють корупційні схеми і “відкати”, а велика частина бюджетних коштів вимивається через низку приватних консалтингових структур.
Законодавців, як виглядає, такий стан справ влаштовує. Законопроект про держзакупівлі ініціювали народні депутати Порошенко, Одайник і Цушко, і він набрав у Верховній Раді величезну кількість – понад 300 голосів. Пористи стверджують, що законопроект, прийнятий 1 грудня, навмисно подали на підпис президентові з великим запізненням – під новорічні свята, щоб у разі підписання не привертати уваги громадськості. Проте пора поцікавитись, як витрачають державні кошти.
Член політради ПОРИ Сергій Таран заявив:
“Саме прозорі механізми роботи влади були передумовою того, щоб ця влада прийшла у високі кабінети. Спробуйте зараз дізнатися, які суми витрачають ваші органи місцевої влади на різні закупівлі. У всьому світі ця інформація відкрита. Будь-який громадянин Німеччини чи Франції може подивитися на сайт місцевого органу влади і дізнатися, що, наприклад, орган місцевої влади витратив на закупівлю кондиціонерів таку-то суму, а на стільці таку-то суму. В Україні ви такої інформації не дізнаєтесь”.
Як кажуть пористи, Україні потрібен приципово інший закон про державні закупівлі – чесний, прозорий, європейський. І обіцяють запропонувати на розгляд власний проект після того як президент заветує той, що узаконює корупцію.