Основна інтрига виборів – виборчі списки. Хто і за що отримав шанс на горде звання парламентаря – ця інтрига практично визначилася у минулу неділю. Свої виборчі списки вже затвердили дві провідні українські політичні сили – Партія регіонів та Блок Юлії Тимошенко.
У регіоналів неспоідванок небагато. Першу п’ятірку, очолювану традиційно Януковичем, доповнюють два нових обличчя, вже добре знайомі українському електорату – лідерка Віче Інна Богословська, яка два роки тому критикувала як помаранчевих так і регіоналів, та відомий есдек Нестор Шуфрич.
На шостій позиції опинився Микола Азаров, і лише на сьомій найбагатший українець Ренат Ахметов. У прохідній частині списку більшість вже діючих депутатів, як регіоналів, так і перебіжчиків з інших помаранчевих фракцій. Зокрема, там опинився один з відомих українських олігархів, співвласник “Запоріжсталі” Василь Хмельницький, який два роки тому був серед бютівців.
Цікаво, що регіонали не взяли до списку перебіжчиків останнього ешелону –Ковтуненка та Поліщука, після переходу яких Ющенко підписав указ про розпуск Ради.
Не потрапив до списку і Олег Калашников, який два роки тому відзначився побиттям знімальної групи СТБ. Тиск журналістської спільноти, яка навіть у день з’їзду виставила пікет перед Палацом культури Україна, змусив з’їзд проголосувати проти його включення у виборчий список.
Не так сильно змінився списко БЮТ. Тимошенко залишила в прохідній частині всіх депутатів, що не спокусилися перебігти до лав коаліції. У першій п’ятрці з’явився Йосип Вінський, який не підтримав рішення Мороза об’єднатися в коаліцію з регіоналами. З’явилися там і партійці Віктора Пинзеника – Партія “Реформи і порядок” піде на вибори разом із БЮТ.
Цікаво, що списку кандидатів, проголосваного на з’їзді, ніхто так і не побачив, натомість, прийнявшии на з’їзді відповідне рішення, лідеру дали можливість вносити у нього правки.
З’їзд соціалістів визначився з окремою участю партії Мороза на виборах. Тепер другом номером у списку там Василь Цушко, якого після подій у Генпрокуратурі соціалісти намагалися зробити національним героєм, принаймні у Східній та Південній Україні. Цього разу в писку немає Андрія Деркача, який, очевидно зваживши на невтішні прогнози соціологів щодо СПУ, опинився в списку регіоналів.