У Сполучених Штатах виборча боротьба між двома кандидатами від Демократичної партії не втрачає обертів. Завтра своє слово скажуть виборці в Індіанi та Північнiй Каролінi. Інтрига праймеріз у цих двох штатах така сама як і кількох попередніх. Якщо виграє Барак Обама, то шанси Гілларі Клінтон стати єдиним кандидатом в президенти від Демократичної партії практично зведуться до нуля. Якщо виграє Гілларі Клінтон, то гра триватиме далі.
Обидва кандидати змагаються за голоси робітничого класу – саме тієї категорії, яка не дає Гілларі Клінтон зійти з дистанції:
“У цьому полягає різниця між ним та мною. Питання в тому, хто розуміє, що ви зараз переживаєте та на кого ви можете розраховувати”.
У центрі дебатів – пропозиція Гілларі Клінтон тимчасово заморозити федеральний податок на бензин, ціна на який б’є рекорди. Як зазначила сама Клінтон:
“Мій опонент каже, що це виборча маніпуляція. Він не хоче, аби нафтові компанії платили за бензин, а краще, щоб ви це робили. Він атакує, тому що він не має плану негайного поліпрешшя ситуації”.
Барак Обама пояснює свою позицію таким чином: “Я думаю, що американці готові чути правду. Вони не хочуть маніпуляції та старих ігор”.
Економісти кажуть, що запровадження плану Клінтон призведе до втрат на суму близько дев’яти мільярдів доларів з федерального бюджету. А Гілларі каже, що не збирається довіряти долю в руки економістів.
Інша гаряча тема – заява Гілларі Клінтон, що якщо Іран здійснить ядерну атаку на Ізраїль, вона в якості президента знищить цю країну:
“Вони повинні знати, що їм загрожує масштабна відповідь. Це єдина можливість мати з ними справу”.
Таку заяву Клінтон Обама назвав безглуздою: “Я думаю, що ця мова нагадує Джорджа Буша. Ми маємо зовнішню політику порожніх погроз та розмахування шаблею”.
На попередніх виборах в Індіані та Північній Кароліні розігрується 287 делегатів. Опитування показують, що в Північній Кароліні Барак Обама випереджає Клінтон, а в Індіані обидва кандидати користуються однаковою підтримкою.