Республіканська партія США, яка останнім часом стрімко втрачає популярність в суспільстві і вплив у вищих органах влади, днями започаткувала новий проект, мета якого - відродити себе.
Суть проекту – звернутися до пересічних громадян і разом з ними опрацювати нові принципи, які повинна захищати Республіканська партія майбутнього. Відтепер представники республіканців у Конгресі та лідери партії на місцях проведуть серію неформальних зустрічей з виборцями, на яких спробують з’ясувати те, що зараз найбільше хвилює людей. Перша така зустріч відбулася минулої суботи в піцерії неподалік Вашингтона.
Перший вихід республіканських лідерів до народу в рамках нового проекту виявився менш приємним, ніж вони на це розраховували. Люди скористалися нагодою, щоб покритикувати партійних босів.
«Ми маємо дати американцям щось, з чим вони б погодились, - сказав один учасник зустрічі. Ми мусимо міцно стояти на тому, в що ми віримо, і мати гасла, які об‘єднуватимуть усіх американців».
Саме конструктивних пропозицій і міцної платформи останнім часом бракує Республіканській партії.
На президентських виборах минулої осені
республіканський кандидат боровся за голоси, намагаючись бути схожим на Обаму. А після поразки партія пішла в глуху опозицію до більшості ініціатив нового президента:
«Вони впроваджують завеликі податки, забагато витрачають, забагато позичають в наших дітей та онуків», - кажуть республіканці про адміністрацію Обами.
Схоже, республіканці зрозуміли, що лише говорячи – їм навряд чи вдасться повернути собі популярність.
Таку думку висловлює колишній губернатор штату Флорида і брат Джорджа Буша молодшого Джеб Буш:
«Для нас настав час послухати, повчитися і виправити дещо наші гасла».
Це означає витіснення на другий план таких контроверсійних тем, як аборти та одностатеві шлюби, і зосередження уваги на охороні здоров`я, освіті й економіці:
«Республіканська партія мусить повернутися до своїх основ – особистої відповідальності людей за процеси» - сказав інший учасник зустрічі.
Через відсутність сформульованої позиції щодо багатьох питань, надмірний консерватизм в інших, вважають деякі фахівці, республіканці втрачають своїх прихильників як серед виборців, так і серед представників партії найвищого рівня. Минулого тижня сенатор Арлен Спектер заявив, що преходить до Демократичної партії:
«Я все частіше не погоджуюсь з республіканською філософією, і все більше знаходжу спільного з філософією Демократичної партії», - сказав він, оголошуючи про свій перехід.
Колишній губернатор штату Массачусетс і недавній кандидат у президенти Міт Ромні вважає, що самостійно Республіканська партія змінитися не зможе, і для того, щоб знову відвоювати місце під сонцем, їй потрібна допомога пересічних американців:
«Я хочу працювати над цим разом з групою людей, але не з керівної верхівки, а з усіх секторів. Ми багато думали, що нам робити і врешті вирішили проводити такі зустрічі. Прислухання до людей – може щось змінити».