Карпачова склала звіт про стан прав людини в Україні

Українські депутати заслухали Звіт уповноваженої з прав людини Ніни Карпачової про стан дотримання прав та свобод людини в Україні. За оцінками омбудсмена, головною проблемою в країні сьогодні є бідність та соціальна незахищеність більшості громадян країни.

Зокрема, за оцінками Українського інституту демографії понад 20% українців є бідняками, тоді як за стандартами Світового банку за межею бідності в Україні живе понад 70%. Велику проблему складає безробіття. Не мають роботи біля 1 мільйона українців, на 1 робоче місце в середньому по Україні претендує 8 осіб, а в деяких регіонах і по 30-40. Зважаючи на кризу та постійний ріст цін, реальний рівень більшості українців за останні місяці суттєво знизився – констатує пані Карпачова.

Водночас, згідно з опитуванням офісу омбудсмена, однією з найбільших проблем для українців є неналежне забезпечення права на чесне та справедливе судочинство. Більш справ від українців про це Україна програє у Європейському суді з прав людини. Відтак, Україна потребує судової реформи, коли люди могли б самі прямо обирати суддів – вважає омбудсман.

Також серед проблем омбудсмен відзначила тортури в правоохоронних органах, неналежні умови утримання у в`язницях та СІЗО та зловживання органів влади. Кількість українців, закатованих правоохоронцями вже сягає понад десятка, тих, що зазнали тортур – тисячі.

Недостатньо захищеними є і права українців за кордоном. Особливо часто потерпають українські моряки, які стають жертвами піратів. Карпачова вважає, що Україна має ініціювати та втілювати у життя міжнародну програму протидії піратству, зважаючи на кількість захоплень суден з українськими екіпажами.

Окремим блоком у доповіді виокремлені факти порушень прав ЗМІ та національних меншин.

Ніна Карпачова вже втретє є уповноваженою Верховної Ради з прав людини, однак останніми роками вона зазнавала критики від громадськості за належність до Партії регіонів. До останнього призначення на цю посаду вони була народним депутатом України від цієї політичної сили.