Американці жваво обговорюють проект реформи медичної опіки




Реформа галузі охорони здоров’я викликає дедалі більше незадоволення і вияви агресії у пересічних американців – її опонентів.

На одній із зустрічей з законодавцями, присутній, звертаючись до сенатора-демократа Алена Спектера, вигукував:

«Одного дня Бог вас судитиме і тоді ви отримаєте те, що заслужили».

На це сенатор спокійно відповів: «Щойно ми побачили вияв демократії».

Під час зустрічі із мешканцями штату Пенсильванія сенатору Алену Спектеру довелося почути не один такий емоційний спалах.

Опоненти реформи системи охорони здоров’я, запропонованої президентом Обамою, звинувачують уряд у намаганні взяти під контроль медичну галузь. Втім демократи переконують, що мільйони американців потребують реформи, оскільки існуюча медична опіка їм недоступна.

Конгресмен-демократ Денні Дейвіс з Чикаго підтримує план, запропонований президентом Обамою:

«Люди знають, що їм потрібна ця реформа, ми мусимо її мати. Єдина проблема з цим законом у тому, що він не заходить настільки далеко, наскільки потрібно, але це краще, аніж те, що ми маємо тепер, тому ми підтримуємо реформу».

Однак у сільській місцевості штату Іллінойс конгресмену республіканцю Тиму Джонсу доводиться чути інші думки виборців.

«Я прийшла сюди спеціально для того – сказала одна жінка – аби закликати вас не голосувати за цю реформу.

А група «Америка за процвітання» подорожує країною автобусом під гаслом «Руки геть від моєї медичної опіки».

Активістка цієї групи Емі Менфі каже:

«Ми не партійна організація, ми за вільний ринок. Члени нашої організації люди, яких хвилюють бюджетні питання та утримання низьких податків».

Політичні опоненти звинувачують одні одних у використанні громадськості для загострення дебатів. Демократи вважають, що республіканці підливають оливи у вогонь дискусії, перекручуючи факти. А противники реформи скаржаться, що до них ставляться несправедливо. Учасник протестів Рей Генрі пояснює:

«Ви тільки й чуєте те, як демократи кажуть, що на ці зустрічі приходять лише нацисти».

Законодавці мають кілька тижнів, аби прислухатись до громадської думки, перш ніж Конгрес збереться у вересні для прийняття остаточного рішення щодо майбутнього американської системи охорони здоров’я.