Кожного дня сотні американців втрачають свої робочі місця. Втім представники індустрії виготовлення сонячних панелей кажуть, що їхня галузь може забезпечити роботою сотні тисяч людей.
Кілька років тому у столичному Вашингтоні Рон Реш встановив 36 сонячних панелей на даху свого будинку. Вони виробляють майже 100% електроенергії, необхідної для дому. Система обійшлася у майже 35 тисяч доларів, але Рон каже, що тепер вона заощаджує йому кошти:
«Ми хочемо зменшити нашу залежність від закордонної енергії. У нашому випадку, ми самі її виробляємо на своєму даху».
Рон Реш щодня перевіряє скільки електроенергії виробляють панелі і скільки споживає їхній будинок. Реш очолює групу лобістів індустрії вироблення сонячної енергії і каже, що ця промисловість може забезпечити роботою сотні тисяч американців. Це електрики, слюсарі, покрівельники, столяри – ті, хто втратив роботу через кризу на ринку нерухомості, зможуть знайти її в індустрії сонячної енергії.
80 мільйонів доларів із стимуляційного пакету Конгресу виділено на розвиток енергозберігаючих технологій. Однак аналітики зазначають, що за минуле десятиліття США помітно відстали від своїх конкурентів у енергозберігаючій галузі – Німеччини, Японії і Китаю.
Тим часом Реш закликає збільшити податкові пільги і зменшити відсотки на позички для бізнесів, які інвестують у розвиток енергозберігаючих технологій. Він каже, що таким чином США знову зможуть вирватись уперед подібно до того, як американські Інтернет-компанії завоювали лідерство у 90-их роках.
На сьогодні сонячна енергія задовольняє менше 1% енергетичних потреб США. Однак експерти галузі переконані, що незабаром цей потенціал буде використано більш раціонально.