Вбивство лідера повстанського угрупування, яке бере участь у підготовці до діалогу про політичний перехід у Сирії, не є конструктивним, вважають у Вашингтоні. Про це у Державному департаменті США заявили коментуючи повідомлення про загибель у результаті російського авіаудару Захрана Аллуша, який очолював «Джейш аль-Іслам», найпотужнішну, за оцінками оглядачів, групу, яка протидіяла уряду Башара Асада.
Такі повітряні удари російської авіації надсилають невірний сигнал угрупованням, які беруть участь у політичному діалозі з метою припинення конфлікту в країні і ускладнюють зусилля по організації переговорів, заявили у Держдепартаменті США.
Захран Аллуш, лідер угруповання «Джейш аль-Іслам», під командуванням якого перебували тисячі бійців в околицях Дамаску, був убитий в п'ятницю в результаті повітряного удару, який, як стверджують джерела Reuters в середовищі повстанців, було завдано російськими військовими літаками.
Такі удари не найконструктивніше посланням
«Джейш аль-Іслам» брала участь у конференції в Ер-Ріяді, де сирійські опозиційні угруповання дійшли згоди про загальні цілі пропонованих політичних переговорів з метою припинення громадянської війни в країні та обрали у якості представника у цьому діалозі колишнього прем'єр-міністра Сирії.
«Удар по Аллушу, іншим членам "Джейш аль-Іслам" та іншим опозиційним угрупованням ускладнюють зусилля по організації серйозних політичних переговорів і припинення бойових дій у країні, - заявив Марк Тонер в ході брифінгу у Держдепартаменті. - Нам потрібен прогрес по обох цих питаннях в найближчі тижні».
«Такі удари не найконструктивніше послання», - додав він, зазначивши, що США сподіваються, що ці атаки не перекреслять досягнутий прогрес на шляху до переговорів.
Відповідаючи на запитання, чи піднімав Вашингтон це питання в контактах з Москвою, Тонер повідомив, що сторони ведуть діалог, але він не впевнений, що вони обговорювали безпосередньо дану конкретну тему.
Дивіться також: Ось чому ЗС США стали сильнішими, коли відкрили всі посади для жінок
Your browser doesn’t support HTML5