США не заохочують удари американською зброєю за межами України, але Україна повинна сама ухвалити рішення щодо того, як вона збирається вести цю війну. Про це під час пресконференції в Києві заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.
Протягом останніх кількох тижнів регулярно з'являються повідомлення про ракетні та безпілотні удари по Росії, офіційно Україна не завжди бере відповідальності за ці напади.
Від початку повномасштабного вторгнення, західні партнери надавали зброю Україні для боротьби з російською агресією для застосування її виключно на суверенній українській території.
Голос Америки розпитав американських сенаторів, чи повинна ця позиція змінитися, особливо на тлі наступу Росії на Харківщині.
Сенатор-демократ Річард Блументаль не виключає, що удари по деяких російських цілях можуть бути виправдані.
"Я підтримую використання Україною наданої американської зброї, відповідно до наших взаємних інтересів. Деякі російські цілі можуть бути виправдані, а інші – ні, я б розглядав їх вибірково. Але загалом це має бути найагресивніше використання зброї, яку ми надаємо", - сказав він в інтерв’ю Катерині Лісуновій.
Сенатор-республіканець Джон Корнін каже, що заборона на використання американської зброї на території Росії є помилковою.
"На мій погляд, адміністрація Байдена, на жаль, намагається керувати на мікрорівні, тим, як Україна захищається. Так само зараз вони намагаються мікрокерувати тим, як Ізраїль захищається від ХАМАСу", - сказав сенатор і додав, що не надання адміністрацією Бадейна далекосяжної зброї "дав росіянам перевагу та можливість атакувати Україну, без можливості для українців зупинити їх".
Натомість сенаторка-демократка Теммі Дакворт вважає, що зняття заборони на використання американської зброї за межами України не на часі, натомість треба надсилати Україні більше підтримки і якомога швидше.
"Я вважаю, що зараз нам потрібно зберегти цю заборону, але ми обов’язково будемо говорити з адміністрацією про наступні кроки. Я погоджуюсь, що допомога мала надійти в Україну ще пів року тому, коли ми проголосували у Сенаті. Але на жаль, колишній президент Трамп і члени Палати представників грали в ігри, що зашкодило нашим друзям, зокрема в Україні. Тож тепер, коли допомога надходить, нам потрібно продовжувати надсилати якомога більше підтримки", - сказала вона і додала, що ініціатива щодо зняття заборони на використання американської зброї для ударів по російських територіях повинна надійти від адміністрації.
Дивіться також: Кажуть ні, доки не скажуть так. Чи дозволять США застосовувати американську зброю для ударів по Росії — аналіз експертів