Правозахисна організація Міжнародна амністія у своєму розпорядженні має «незаперечні докази» того, що Росія «розпалює конфлікт» у східних областях України.
Про це йдеться в заяві від імені генерального секретаря Міжнародної амністії, яке було розміщено на сайті організації 7 вересня.
«Докази, якими ми володіємо, вказують на те, що Росія розпалює конфлікт шляхом прямого втручання, а також шляхом підтримки сепаратистів на сході України. Росія повинна зупинити безперебійний потік озброєння та іншу допомогу сепаратистам, оскільки саме вони сприяють створенню важких порушень в області прав людини в регіоні», – зазначив голова Міжнародної амністії Саліл Шетті.
Міжнародна амністія повідомляє про те, що дослідники організації задокументували «випадки невибіркових обстрілів артилерійським вогнем, викрадень, тортур і вбивств на сході України».
«Кремль багаторазово заперечував будь-яку причетність до бойових дій на території України, однак супутникові знімки і свідчення, зібрані організацією, вказують на незаперечні докази того, що військові дії переросли у те, що Міжнародна амністія зараз розглядає як міжнародний збройний конфлікт», – підкреслюється в тексті повідомлення.
Саліл Шетті сказав, що «всі сторони конфлікту» демонструють «зневагу до життя цивільного населення». Організація зібрала свідчення переселенців і жителів Донецької і Луганської областей, які повідомляли про тортури, вбивства, викрадання і насильство з боку сепаратистів по відношенню до місцевого населення.
Водночас Міжнародна амністія розпоряджає «повідомленнями» про викрадання і побиття, які здійснювали батальйони добровольців, що воюють на боці українських збройних сил.
«Міжнародна амністія закликає українську владу провести ефективне розслідування тверджень про серйозні порушення міжнародного гуманітарного права і притягнути до судової відповідальності осіб, причетних до військових злочинів», – наголошується на сайті організації.
Як повідомляє інформаційне агентство «Українські новини», генеральний секретар Міжнародної амністії Саліл Шетті 8 вересня в Києві проведе зустрічі з президентом Петром Порошенком, прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком і генеральним прокурором України Віталієм Яремою.
Нагадаємо, що 5 вересня представники України, Росії, лідери сепаратистів і ОБСЄ підписали угоду про перемир’я, яке має покласти початок більш широкомасштабного мирному договору, включно з обміном військовополоненими, а також встановлення гуманітарного коридору для біженців і співробітників місій, що працюють у регіоні.