Готовність Росії до мирних перемовин, озвучена агенцією Reuters з посиланням на російські джерела – не що інше, як “театр”, вважає військовий експерт Джордж Баррос з Інституту вивчення війни (ISW).
У подкасті видання The Washington Time він сказав, що цей сигнал Володимира Путіна, ймовірно, спланований не випадково у час, коли на Заході тривають політичні дебати стосовно майбутнього підтримки для України, щоб підірвати впевненість західних партнерів стосовно курсу, який слід обрати щодо проблеми війни.
Крім того, каже Баррос, Путін такими повідомленнями сподівався уникнути дозволу Вашингтона на застосування зброї по цілях всередині Росії.
Дивіться також: Експерти про те, чому Путін посилає сигнали про готовність до мируУтім, як повідомляв Голос Америки, Білий дім таки надав відповідний дозвіл, хоча і з обмеженнями, зокрема, він не стосується використання установок ATACMS чи ударів на далеку відстань.
Росіяни щойно почали нову велику наступальну операцію всього три тижні тому, нагадує Баррос.
Видання CNN 1-го червня також опублікувало оновлені мапи фронту, наголошуючи, що “Росія відкриває новий фронт” на півночі України.
Черговою пасткою від росіян назвав ідею про перемовини та замороження конфлікту і український журналіст та аналітик Віталій Портніков. Така ідея має цілу низку ризиків для України, сказав він в ефірі каналу "Еспресо". А Росія, каже аналітик, знайде спосіб знову розпочати те, що вона називає "спецоперацією".
На думку Портникова, розмовами про мирні переговори російський керівник намагається перешкодити проведенню Саміту миру у Швейцарії. Путін, на думку Портникова, переконує лідерів країн Глобального Півдня, що саміт збирається виключно для того, щоб підтвердити легітимність українського президента.
"Очевидно, що це останнє, про що думав Зеленський, коли звертався до президентки Швейцарської конфедерації Віоли Амхерд із пропозицією провести таку конференцію. Проте Путін ніби переконує лідерів країн Глобального Півдня: не треба вам туди їхати, вас просто хочуть використати як статистів для підтвердження чужої легітимності. І цей сигнал насправді демонструє, що головне, заради чого Путін взагалі заговорив про перемови – це спроба поставити під сумнів не тільки легітимність українського президента, але й сенс проведення форуму в Швейцарії", – пише Портников у коментарі для Радіо Свобода.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю британській газеті The Guardian заявив, що заморожений конфлікт, це по суті повільна війна, яка спалахне знову, оскільки окупант завжди знайде привід відновити активну фазу бойових дій.
"І настане мить, коли все це з тієї чи іншої причини розморозиться. Привід окупант знайде завжди. Для нього потрібна пауза, щоб посилити свої позиції на полі бою. Щоб зрозуміти, де у нього дефіцит. Ми це знаємо. У нас такий самий дефіцит, ми про це говоримо відкрито", – сказав президент.
Російська армія за 2 роки стала більш небезпечною
Російська армія, вважає Баррос, сьогодні “є більш небезпечною та ефективнішою з точки зору виконання військових операцій”, ніж вона була у лютому 2022 року, на початку повномасштабного вторгнення.
Їхній офіцерський корпус, каже аналітик, частково знищений, але росіяни “все ще виявляють схильність до військового навчання та адаптації, що фактично означає кращі результати на полі бою”.
Про те, що Росія зараз “більш небезпечна”, ніж коли вторглася в Україну у 2022-му році, заявляв нещодавно і колишній генерал австралійської армії Мік Раян, після повернення з України.
Генерал-майор австралійської армії у відставці Мік Раян виступає за зміну стратегії. Генерал у відставці та військовий стратег наполягає, що Росія зараз має “стратегічний імпульс у війні”. Вона подолала “шок від своїх ранніх невдач” та активізувала оборонну промисловість, цитує генерала Business Insider.
“Тепер, – каже Раян, – вона [Росія, – ред.], здається, здатна генерувати людські, матеріальні та інформаційні ресурси, щоб підкорити Україну так, як не була на це здатна, коли почала своє широкомасштабне вторгнення в лютому 2022 року”.
Дивіться також: Нові російські обстріли міст та інфраструктури. Удари досягли заходу України