У квітні на американському ринку праці з’явилося всього на всього 115 тисяч нових робочих місць – на 40 тисяч менше ніж прогнозували песимістично налаштовані експерти.
Оприлюднені міністерством праці дані можуть свідчити, що період зростання економіки США, про початок якого нещодавно тріумфально заявляла адміністрація Барака Обами – вже закінчився. Білий Дім, досить передбачувано, заперечує це і стверджує, що Америка знаходиться на вірному шляху.
Вкупі із даними двох попередніх місяців та тим фактом, що багато людей просто зневірились та перестали шукати роботу, нині відсоток безробітних у США є найнижчим за 3 роки, і становить 8,1 відсотки. Економічний радник Білого Дому Алан Крюгер запевняє, що економіка США поступово виходить із найгіршого економічного спаду з часу Великої депресії початку 20-го сторіччя.
«Цифри часто змінюються. Спади на підйоми будуть завжди. Такою є природа періоду економічного відновлення, але я вважаю, що ми на вірному шляху», - каже Крюгер.
Волл-стріт не впевнена в цьому. Індекси провідних бірж помітно впали, а вартість барелю нафти опустилась нижче 100-ні доларів, саме через побоювання, що США знову занурюються у депресію.
Якщо на ринку праці збережуться нинішні тенденції, США знадобиться кілька років, щоб довести рівень безробіття до майже нормального рівня у 5-6 відсотків.
Барак Обама визнає, що для відновлення Америки знадобиться багато зусиль. Втім це не завадило його супернику у президентській гонці, республіканцю Міту Ромні у п’ятницю розкритикувати політику Обами, спираючись на данні про безробіття в країні.
Справді, незважаючи на появу нових робочих місць у сфері роздрібної торгівлі та зростання у сфері будівництва, кількість безробітних у США лишається стабільною. Майже 12,5 мільйонів американців шукають роботу, а 5 мільйонів є безробітними півроку і більше.