Ми хочемо мати змогу перемогти на боці УкраїниАса Гатчинсон, кандидат-республіканець
Сьогодні в американському Мілуокі відбувається перша велика подія президентської кампанії 2024 року - президентські дебати Республіканської партії. Учасники дебатів борються за те, щоб стати єдиним кандидатам від партії на наступних виборах президента.
Вісім політиків візьмуть участь в дебатах. Серед них колишній губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті, губернатор Флориди Рон Десантіс, колишня губернаторка Південної Кароліни Ніккі Гейлі, колишній віцепрезидент в адміністрації Трампа Майк Пенс, бізнесмен з Огайо Вівек Рамасвамі, сенатор від Південної Кароліни Тім Скотт, губернатор Північної Дакоти Даг Бургум і колишній губернатор Арканзасу Аса Гатчінсон.
Your browser doesn’t support HTML5
В теперішніх дебатах не бере участь колишній президент США Дональд Трамп, який наразі є фаворитом на здобуття республіканської номінації на пост президента. Як зазначає у своєму аналізі CNN, решта республіканських претендентів змагається за можливість виступити головним суперником Трампа у боротьбі за республіканську номінацію.
Про те, яку роль відіграє питання України у передвиборчих перегонах у США та про їхню позицію щодо допомоги Україні, кореспондент Української служби Голосу Америки Остап Яриш поспілкувався з деякими з учасників дебатів.
Продовжувати підтримувати Україну необхідно, каже в інтерв’ю Голосу Америки учасник дебатів Аса Гатчинсон.
«Якщо подивитись на потреби України - на F-16, на танки Abrams - вони їм потрібні швидко. Я хочу, щоб надання цієї сучасної зброї Україні прискорилося. Для цього потрібне навчання, потрібен час, але нам потрібно скоротити усі шляхи, щоб швидко доставити допомогу українцям. І це важливо, адже зараз ми бачимо, наскільки складним є контрнаступ і повернення територій, тож потрібно більше сил. І ми маємо бути в змозі це забезпечити», - зазначив Гатчинсон в інтерв’ю.
Інший претендент на республіканську номінацію, підприємець Вівек Рамасвамі, в інтерв’ю Голосу Америки зазначив, що війну в Україні потрібно закінчити шляхом підписання угоди, а Росію треба «відтягнути» від Китаю.
Рамасвамі заявив, що він прагне повернути «реалізм Ніксона» в американську зовнішню політику, замінивши ним наявний в обох ключових американських партіях ідеологічний догматизм.
Своєю чергою, Гатчинсон додав: «Сполучені Штати підтримують зусилля України, і я теж повністю це підтримую. Нам слід переконатися, що Україна добре оснащена, і що у неї є засоби, необхідні для боротьби з російським вторгненням. [...] Ми хочемо мати змогу перемогти на боці України».
Дивіться також: Про Трампа, ймовірно, говоритимуть більше ніж про його конкурентів, навіть за його відсутності на дебатах