15 лютого 2013 голівудський сценарій став кошмарною реальністю для мешканців Челябінська
Науковці знають як запобігти загрозі, але для втілення цього плану в життя світ повинен скоординувати свої дії, кажуть вчені. Вони звертаються до ООН, щоб об’єднати зусилля навколо захисту планети від небезпеки з космосу.
Десятками років голлівудські фільми, такі як «Зіткнення з безоднею»,чи «Армагеддон» лякали глядачів велетенськими астероїдами.
Your browser doesn’t support HTML5
Більше тисячі людей постраждали, коли у небі над Росією вибухнув метеорит. Шкода не така вже і страшна у порівнянні з астероїдом, що призвів до вимирання динозаврів 65 мільйонів років тому; чи шкодою, завданою Тунгуським метеоритом у 1908 році, який знищив понад дві тисячі квадратних кілометрів сибірської тайги.
Чи навіть метеоритом, який влучив на територію сьогоднішньої Аризони 50 тисяч років тому. Той «космічний гість» пробив кратер, завбільшки у Сан-Франциско.
Падіння астероїдів не є випадковим явищем.
Your browser doesn’t support HTML5
Нещодавно на науковій зустрічі в Американському музеї природничої історії у Нью-Йорку астрофізик Ніл де Ґрес Тайсон застеріг про загрозу падіння астероїдів на Землю.
Поговорити детальніше на цю тему Ніл зібрав колег з Асоціації дослідників космосу, де серед запрошених був і астрофізик Томас Джонс, який сказав:
«Один з таких вибухів може призвести до глобальних проблем у сільському господарстві і голодної смерті мільярдів людей, не рахуючи тих, які загинуть у результаті самого вибуху. Навіть невеликі астероїди можуть знищити ціле місто і забрати життя сотень тисяч людей».
Приблизно 10 тисяч астероїдів літають на орбіті нашої сонячної системи
Саме виявленням цих небесних тіл і буде займатися телескоп Сентеніал, записувати дані і створювати карти. Місія Сентеніал є творінням колишнього астронавта Едварда Лу і його Фонду Бі-612, завданням якого є зменшити загрозу астероїдів. Запуск місії планується на 2018 рік.
Колишній астронавт Едварда Лу пояснює:
Your browser doesn’t support HTML5
Щойно астероїд буде помічено і визначено його місцезнаходження, супутникові дефлектори можуть злегка змінити його курс або підірвати за допомогою ядерної зброї – щоб не дати йому завдати смертельної шкоди Землі. Одним словом - запобігти сценарію, змальованому у фільмі 1957 року «День, коли вибухнуло небо».
І це не кіно – мова йде про збереження цілком реальної планети.