Атаки 139 дронами: Росія продовжує тактику виснаження української ППО

На фото - евакуація людей із прифронтових міст і сіл Донецької області, Україна, 6 лютого 2025 року. REUTERS/Anatolii Stepanov

Чотири українські регіони постраждали від атаки майже 140 дронів, які Росія запустила по Україні у ніч проти 8-го лютого. Дрони було збито у 14 областях країни. Найбільше постраждали Сумщина, Полтавщина, Дніпропетровщина та Київщина.

За інформацією Повітряних сил ЗСУ, Росія атакувала 139-ма ударним безпілотниками типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів з напрямків: Курськ, Орел, Міллерово, Брянськ, Шаталово.

Підтверджено збиття 67-ми дронів у Київській, Харківській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Чернігівській, Кіровоградській, Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях.

71 російський безпілотник-імітатор локаційно втрачений без негативних наслідків, інформують у ЗСУ.

Як повідомляло видання Army Recognition наприкінці минулого року, Росія ескалує повітряні операції відповідно до воєнної стратегії, спрямованої на розгром української ППО та поступове виснаження її ресурсів.

У ніч на 26 листопада 2024 року Росія запустила рекордні 188 безпілотних літальних апаратів Shahed під час атаки на Україну. Тоді ж було запущено і чотири балістичні ракети “Іскандер-М”.

Стосовно дронів Shahed, розроблених в Ірані та виготовлених у Росії під позначенням Герань-2, видання констатує: “Ці боєприпаси з радіусом дії до 2500 кілометрів несуть помірні вибухові навантаження, достатні для пошкодження критичної інфраструктури”.

Працюючи на малих висотах і помірних швидкостях, вони використовують слабкі місця звичайних радіолокаційних систем. При вартості виробництва, оціненій приблизно в 20 000 доларів США, ці безпілотники є “ефективним засобом для проведення багаторазових широкомасштабних ударів”, пише видання.

За його оцінками, Москва може виробляти понад 1000 одиниць таких дронів на місяць, забезпечуючи стабільне постачання для безперервних наступальних дій.

Одні з головних цілей ударів — українська енергетична інфраструктура.

Президент України Володимир Зеленський 8 лютого заявив, що лідер Росії Володимир Путін готується “не до перемовин, а до продовження війни”.

Зеленський вважає, що йдеться не лише про війну проти України, росіяни, за його інформацією, збільшують свою армію ще на більш ніж 100 тисяч солдатів.

Дивіться також: Зеленський в інтерв'ю Reuters розповів про план відкриття найважливіших корисних копалин України для інвестицій США